Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 r.

 1. W związku z poluzowaniem zaleceń epidemiologicznych, nie ma już ograniczeń liczbowych na Mszy lub nabożeństwie. Prosimy tylko o wrażliwość na siebie nawzajem i zastosowanie się do tych poleceń, które nas jeszcze obowiązują, tzn. noszenia maseczek w kościele, aby wszyscy wierni mogli się spokojnie modlić i oddawać chwałę Bogu.

 

 1. W dniu dzisiejszym za uroczyste odśpiewanie lub odmówienie w kościele hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 nasi diakoni: br. Krzysztof Łaziński i br. Karol Palus przyjmą święcenia prezbiteratu z rąk bpa Mieczysława Cisło. Podczas tej samej uroczystości br. Krzysztof Fabich oraz br. Michał Baczkura przyjmą święcenia diakonatu. Wdzięczni Panu Bogu za dar tych Braci i za ich powołanie, polecamy ich Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Waszym modlitwom wstawienniczym.

 

 1. Dzisiaj ostatnia transmisja online Mszy św. dla dzieci. Cofnięta została także przez metropolitę abpa Stanisława Budzika dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i uroczystości nakazane. Zapraszamy już od dzisiaj na Mszę św. we wspólnocie Kościoła “realnie i na żywo”. 

 

 1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dalej porządek Mszy św. zwyczajny. Mszę św. o godz. 18.00 odprawią nasi neoprezbiterzy. Zapraszamy na tę Mszę św. prymicyjną.

 

 1. Od jutra zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej:
 • I czwartek – jednocześnie Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę za kapłanów i o nowe powołania od godz. 15.00. Adoracja w dużym kościele.
 • I Piątek – na godz. 16.00 zapraszamy dzieci z rodzicami na spowiedź, a o godz. 16.30 Msza św. i Komunia wynagradzającą Sercu Pana Jezusa. Prosimy wszystkich dorosłych, żeby do spowiedzi najpierw przepuszczać dzieci, gdyż jest to spowiedź i Msza św. zorganizowana dla nich. Dopiero na koniec dorośli.
 • Do chorych z posługą sakramentalną, chodzimy nadal tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego opiekunów.
 • I Sobota – zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00. Następnie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z medytacją.  

 

 1. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, planowany był kolejny Festyn Parafialny na ogrodzie klasztornym. Niestety, z wiadomych powodów, nie odbędzie się w tym czasie.

 

 1. Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice, chcemy zaprosić na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa, które odbędzie się na Mszy św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli w piątek 19 czerwca. Msza św. za jubilatów będzie sprawowana o godz. 18.00. Zachęcamy czcigodnych jubilatów do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii z podaniem telefonu i daty swojego ślubu.

                                                

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Za tydzień ukaże się nasza parafialna gazetka Zwiastun, a w nim fotorelacja z rekonstrukcji rozbitej figury Matki Bożej Fatimskiej. 

 

 1. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił ks. Jacek Piotrowski, katechista drogi Neokatechumenalnej z Lublina.

 

 1. Dziękujemy Wam Kochani za wszelkie wsparcie materialne i duchowe, za każde dobre słowo i modlitwę. Niech obfitość darów Ducha Świętego stanie się Waszym udziałem. Na ten nowy tydzień powierzamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu NMP Matki Kościoła.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisław Olszewski oraz Halina Anna Jargieło z ul. Juranda; Marian Makarski, mieszkający co prawda poza naszą parafią, jednak Msza pogrzebowa odbędzie sie jutro w naszym kościele o godz. 11.30, gdyż zmarły był projektantem i inżynierem budowy naszego kościoła i klasztoru na Poczekajce. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….