VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020 r.

 1. Według nowych ustaleń dotyczących ilości osób w kościele, obowiązujących od dzisiaj, informujemy, że w naszym kościele, może przebywać na Mszy św. lub nabożeństwie 135 osób. Prosimy o spokojne zachowanie zaleceń odnośnie wzajemnego bezpieczeństwa, i o szacunek wobec siebie nawzajem. Kościół jest miejscem modlitwy i wspólnoty.

 

 1. Codziennie zapraszamy do kościoła na godz. 17. 30 na nabożeństwa majowe. Zachęcamy także do odmawiania różańca św. w domach, powierzając w tej modlitwie wszystkie problemy naszej Ojczyzny, sprawy Kościoła, troski naszych rodzin, ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

 1. Jutro wspominamy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Niech to będzie dzień wdzięczności Bogu za powołanie tego wielkiego Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.

 

 1. Jutro także będziemy obchodzić Święto św. Feliksa z Cantalice, Patrona dzieci. Nie będzie namaszczenia olejem św. Feliksa, ale serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami chociażby na nabożeństwo majowe czy na Mszę św. na godz. 18.00.

 

 1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Adoracja w dużym kościele.

 

 1. Wspomnienie Św. Rity w piątek, 22 maja. Zapraszamy czcicieli św. Rity na Mszę św. o godz. 18.00. Intencję na tę Mszę można składać w zakrystii.

 

 1. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w najbliższy piątek. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

 

 1. Msza wotywna o św. o. Pio w sobotę 23 maja o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę św. również można składać w zakrystii.

 

 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę nie odbędzie się w tym roku w sposób fizyczny. Organizatorzy zapraszają do duchowego pielgrzymowania i łączenia się poprzez media.

 

 1. Prosimy, żeby w rodzinach zainteresować się osobami starszymi, które chciałyby być u spowiedzi czy na Mszy św., i prosimy, aby pomóc im w pokonaniu lęku i dotarciu do kościoła. Można to uczynić w tygodniu, kiedy jest mniej ludzi, szczególnie na godz. 7.15 czy 8.00.

 

 1. Poszukujemy mężczyzn do noszenia w procesjach fatimskich Figury Matki Bożej. Procesje, o ile to możliwe, odbywają się 13 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej i nabożeństwie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie, podając przy zgłoszeniu imię i nazwisko, telefon oraz swój wzrost.

 

 1. Punkt Książki nie czynny do odwołania. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Wszystkim Wam Kochani dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Za ofiary składane na kościół i klasztor.  Niech Pocieszyciel, Duch Prawdy umacnia w Was miłość i poznanie Boga. 

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Zawiślak z ul. Ułanów; Janina Bywalec z ul. Wołodyjowskiego; Stanisława Stawecka z ul. Krasińskiego; Leon Lacek z ul. Paśnikowskiego.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..