V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020 r.

 1. Codziennie w tym miesiącu zapraszamy do kościoła na godz. 17.30 na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy także do odmawiania różańca św. w domach, rozważając tajemnice ewangeliczne z życia Jezusa i Maryi, i powierzając w tej modlitwie wszystkie sprawy naszych rodzin, ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wszystkie problemy naszej Ojczyzny i sprawy Kościoła.
 2. Dzisiaj jeszcze transmisja Mszy św. online o godz. 11.30 na kanale  You Tube  Projekt Kapucyński. Zapraszamy szczególnie dzieci do łączenia się z nami w ten sposób na modlitwie. Będziemy również  wdzięczni za jakiekolwiek wsparcie tych transmisji. Msze dla dzieci będą transmitowane do odwołania.
 3. W środę 13 maja, zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
 4. Prosimy, żeby szanować ustalenia dotyczące ilości osób w kościele, czyli 90 osób na Mszy św. oraz na nabożeństwie, i prosimy, żeby nie wymuszać na siłę wchodzenia do kościoła, gdy jest już komplet osób. Przypominamy również o noszeniu maseczek i spokojnym zachowaniu zaleceń odnośnie wzajemnego bezpieczeństwa. Kościół jest miejscem modlitwy do Boga i szacunku do siebie nawzajem.
 5. Prosimy, żeby w rodzinach zainteresować się osobami starszymi, które chciałyby być u spowiedzi czy na Mszy św., i prosimy, aby pomóc im w pokonaniu lęku oraz dotarciu do kościoła. Można to uczynić w zwykłe dni, w tygodniu, kiedy jest mniej ludzi, szczególnie na godz. 7.15 czy 8.00.
 6. Sakrament spowiedzi codziennie 10 minut przed każdą Mszą św. poranną, a po południu pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli od godz. 17.30. W niedziele pół godziny przed Mszą św. Spowiedź odbywa się w Kaplicy Matki Bożej, a jak jest drugi kapłan, to spowiada w kruchcie bocznej, czyli w przedsionku kościoła od strony Kaplicy Matki Bożej.
 7. Zapraszamy jeszcze dzisiaj do Punktu Książki do godz. 14.00. Następnie Punkt Książki będzie nie czynny aż do odwołania. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.  
 8. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori oraz Liceum Ogólnokształcące przy ul. Diamentowej rozpoczynają rekrutację na nowy rok szkolny. Informacje dla zainteresowanych na plakatach przed kościołem.
 9. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT prowadzona jest jeszcze do końca maja przez członków SPPP. Informacje potrzebne do rozliczenia za rok 2018 i 2019 można składać codziennie w kancelarii w godz. od 16.00 do 19.00.
 10. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro. Dziękujemy za wsparcie materialne, za każdą ofiarę na kościół i funkcjonowanie klasztoru. Niech Duch święty rozpala Wasze serca do coraz większej miłości bliźniego i poznania Boga. Życzymy Wam opieki Matki Najświętszej na ten nowy tydzień i wszelkich potrzebnych darów.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odszedł: Andrzej Miściur z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….