IV Niedziela Wielkanocna - 03.05.2020 r.

 1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna, nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, i rozpoczyna Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

 

 1. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszy św. lub na nabożeństwie może przebywać 90 osób, nie licząc posługujących na prezbiterium. W niedzielę wchodzimy dużymi, środkowymi drzwiami. Wszystkich, z wyjątkiem kapłanów sprawujących liturgię, obowiązuje nakaz noszenia masek. Prosimy o przestrzeganie tego polecenia w kościele i na zewnątrz, w tygodniu i dni świąteczne,  aż do odwołania.

   

 1. Dzisiaj jeszcze transmisja Mszy św. online o godz. 11.30 na kanale  You Tube  Projekt Kapucyński. Zapraszamy szczególnie dzieci do łączenia się z nami w ten sposób na modlitwie. Będziemy również  wdzięczni za jakiekolwiek wsparcie tych transmisji.

 

 1. Maj, to miesiąc poświęcony w sposób szczególny Maryi Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

 

 1. Niestety w tym roku w maju, nie będzie I Komunii św. dla dzieci. Nie będzie także zaplanowanej na ostatnią niedzielę maja Komunii rocznicowej. Informacje dla zainteresowanych I Komunią św. na stronie internetowej.

 

 1. Sakrament spowiedzi codziennie 10 minut przed każdą Mszą św. poranną, a po południu pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli od godz. 17.30. Spowiedź odbywa się w Kaplicy Matki Bożej, a wieczorem dodatkowo drugi kapłan spowiada w kruchcie bocznej, czyli w przedsionku kościoła od strony Kaplicy Matki Bożej.

 

 1. W piątek, 8 maja Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej prowincji zakonnej. Porządek Mszy św. zwyczajny. Z racji na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził Abp Stanisław Budzik, Pasterz diecezji. Pamiętajmy o nim w naszych  modlitwach. 

                            

 1. Dziękujemy Pani Janinie Gawłowskiej i Hurtowni ZYGZAK, za ufundowanie nowych flag (maryjna, narodowa i papieska), które powiewają na zewnątrz kościoła, od Uroczystości Królowej Polski, aż do Święta Niepodległości. Dziękujemy Państwu Zofii i Henrykowi Polskim za  ofiarowanie kwiatów przy kościele. Bardzo serdecznie za te dary dla parafii dziękujemy wraz z modlitwą.

 

 1. Punkt Książki otwarty jeszcze tylko dzisiaj i w następną niedzielę 10 maja, potem znów nie czynny. Zapraszamy. 
 2. Wracamy do akcji „ Makulatura na misje”. Od jutra, czyli od poniedziałku, obok kancelarii będzie podstawiony kontener na makulaturę. Kontener będzie stał do piątku wieczorem, do godz. 19.00.

                           

 1. Przypominamy wiernym, że przepisy liturgiczne Kościoła w Polsce, określają dokładnie przyjmowanie Komunii świętej. Zasadniczo udziela się przez podanie Hostii wprost do ust. Jeżeli jednak ktoś prosi o Komunię na rękę przez gest wyciągniętych dłoni, należy mu w taki sposób jej udzielić, a przyjmujący winien spożyć od razu Ciało Pańskie wobec szafarza. Zewnętrzny sposób przyjmowania Komunii św. przez wiernego, czy do ust, czy na rękę, nie może być absolutnie powodem do oceny, że jeden sposób jest lepszy od drugiego, albo, że ten drugi jest gorszy od pierwszego, czy świętokradczy.

 

 1. Dziękujemy Wam Kochani za wszelkie dobro, za wsparcie materialne w tym trudnym dla wszystkich czasie, za Waszą obecność. Życzymy Bożego pokoju i błogosławieństwa oraz polecamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Janusz Robert Miciuła z ul. Dragonów, Ewa Beata Kotarska z ul. Krasińskiego, Piotr Sarnicki z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…