III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26.04.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech to będzie dla nas motywacją i zachętą do systematycznego czytania Biblii i medytacji nad Słowem Bożym. A szczególnie teraz, gdy mamy więcej czasu i jesteśmy w domach, jest to dobra okazja, żeby gromadzić się jako wspólnota rodzinna przy słowie Bożym.
 2. Jeszcze dzisiejszej niedzieli będziemy dyżurować w starym kościele, i będzie możliwość przyjęcia Komunii św. dla tych, co nie będą mogli być na Mszy św. z powodu ograniczeń.
 3. Transmisja Mszy św. dla dzieci online dzisiaj o godz. 11.30 na kanale You Tube Projekt Kapucyński.
 4. W naszym kościele na Mszy św. lub na nabożeństwach może przebywać 90 osób, nie licząc posługujących na prezbiterium. W niedzielę wchodzimy dużymi, środkowymi drzwiami. Gdy kościół będzie miał już komplet, czyli 90 osób, prosimy nie wchodzić, i nie wymuszać na siłę wejścia do kościoła. Wszystkich, z wyjątkiem kapłanów sprawujących liturgię, obowiązuje nakaz noszenia masek. Prosimy o przestrzeganie tego polecenia na każdej Mszy św., także w tygodniu, aż do odwołania.    
 5. W tym tygodniu I Piątek oraz I Sobota miesiąca. Do chorych z posługą sakramentalną chodzimy tylko na wyraźną prośbę i wezwanie rodziny. W tym miesiącu jeszcze nie chodzimy do wszystkich chorych. Jeśli chodzi o spowiedź dzieci czy dorosłych, to w tym tygodniu od poniedziałku do piątku będzie możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie od godz. 16.00 do 18.30. Jeśli więc rodzice się zgodzą, to zapraszamy dzieci z rodzicami na spowiedź i Komunię św. wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w tym tygodniu. Nie musi to być w sam dzień I piątku. Może być każdy dowolny dzień w tym tygodniu. Spowiedź nadal w kaplicy Matki Bożej oraz w bocznej kruchcie kościoła obok kaplicy Matki Bożej.
 6. W piątek rozpoczną się nabożeństwa majowe. Wzbudźmy w sobie pragnienie większej czci i miłości do Maryi naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa codziennie o godzinie 17.30. Prosimy również o zachowanie tych samych zasad w kościele podczas nabożeństw majowych, jakie obowiązują nas podczas Mszy.
 7. Uroczystość NMP Królowej Polski, na prośbę KEP została w tym roku przeniesiona na sobotę 2 maja, z tego względu, że 3 maja przypada niedziela wielkanocna, która ma pierwszeństwo w kalendarzu liturgicznym. Dlatego w sobotę 2 maja porządek świąteczny. Msze św. o godz.: 6. 30; 7.30; 8.30; 10.00; 16.30 i 18.00. Na godz. 18.00 Msza św. z nieszporami maryjnymi, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszo sobotnie. 
 8. Od przyszłej niedzieli, czyli 3 maja, wracamy do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczeciu NMP. Godzinki w niedziele o godz. 6.05. 
 9. Do 30 kwietnia można zgłaszać się na kurs dla narzeczonych prowadzony online. Informacje dla zainteresowanych na stronie parafii. Nie będzie natomiast dnia skupienia dla narzeczonych z powodu zakazu zgromadzeń.
 10. I Komunie św. dla dzieci, które miały odbyć się w maju tego roku, zostały w większości przełożone na wrzesień. Szczegóły dla zainteresowanych na stronie internetowej w zakładce Komunia św. Jakieś wyjątkowe, indywidualne przypadki, na wyraźną prośbę rodziców można zgłaszać do katechetów lub proboszcza.
 11. Codziennie, na zakończenie każdej Mszy św., po błogosławieństwie, będzie śpiewana Suplikacja Święty Boże, Święty mocny, Święty nieśmiertelny, z prośbą do miłosiernego Boga o ustanie pandemii koronawirusa oraz z prośbą o błogosławieństwo deszczu dla ziemi, roślin i zwierząt. Prośmy w tych intencjach także w naszych modlitwach osobistych.
 12. Biuro Radia Maryja informuje, że będzie czynne w niedziele od godz. 8.00 do 13.00.
 13. Do kancelarii mozna jeszcze przynosić i zostawiać do rozliczenia deklaracje podatkowe.  Członkowie SPPP po rozliczeniu poinformują telefonicznie daną osobe. 
 14. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony. Dziękujemy szczególnie za ofiary składane na tace i na konto jako wyraz Waszej troski o nasz kościół i klasztor. Dziękujemy za ofiary składane dla ubogich. Jeśli w jakimś domu jest trudna sytuacja materialna z powodu koronawirusa, to prosimy zgłosić się do kancelarii parafialnej. Wszystkich Was polecamy opiece Matki Bożej Królowej Polski, życząc Wam wszystkim dużo sił, ufności i zdrowia.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Józef Zaborowski z ul. Wołodyjowskiego; Czesław Wąsik oraz Regina Danuta Żyśko z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….