II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia kończy Oktawę Wielkanocy. Z dzisiejszym dniem związał Pan Jezus niezwykłe obietnice. Do siostry Faustyny powiedział między innymi: „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Pan Jezus obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia codziennie w domach, a szczególnie w godzinie miłosierdzia, czyli o godz. 15.00.  Dzisiaj na kanale You Tube Projekt Kapucyński koronkę o godz. 15.00 poprowadzą nasi Bracia z seminarium. Zapraszamy do duchowej łączności.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Patronalnym Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają w naszej parafii dzieło Caritas, szczególnie pani Sabinie i pani Elżbiecie, za koordynację tych działań, z serca dziękujemy.

 

 1. Dzisiejszej niedzieli, w godz. od 7.00 do 19.00 w starym kościele, będzie udzielana Komunia św. dla wiernych, którzy są bez grzechu ciężkiego, a nie mogą być na Mszy św. z powodu ograniczeń. Zapraszamy do starego kościoła, z zachowaniem obowiązujących nas przepisów bezpieczeństwa.

 

 1. We czwartek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa Męczennika, głównego Patrona Polski oraz Patrona naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Msze św. według porządku zwykłego.

 

 1. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka za możliwość i pomoc w transmisji liturgii Mszy św. w ostatnim czasie. W sposób szczególny składamy podziękowania współpracującym firmom: „STR Studio”Rafał Dzierba oraz „MUND Labs” Jan Drzewiecki. To dzięki ich uprzejmości mogliśmy oglądać transmisję bezpośrednio z dużego kościoła, i to w bardzo profesjonalny sposób. Dzisiejszej niedzieli jeszcze transmisja Mszy św. o godz. 10.00 dla wszystkich oraz o godz. 11.30 dla dzieci. Zapraszamy do duchowej łączności.

 

 1. Informujemy, że intencje na Msze św. można zamawiać bezpośrednio w kościele, przed każdą Mszą św. lub bezpośrednio po Mszy, w zakrystii. W wyjątkowych sytuacjach można również przez pocztę mailową. Intencje, które były wcześniej zamówione, trzeba potwierdzić najpóźniej tydzień przed odprawieniem.

 

 1. W tym tygodniu chcemy wyjść do Was Kochani z większym dostępem do sakramentu Bożego Miłosierdzia. Dlatego sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany codziennie od godz. 16.00 do 18.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej z możliwością przyjęcia Komunii św.

 

 1. Od poniedziałku 20 kwietnia będą nas obowiązywać nowe zasady, dotyczące ilości osób w kościele. Biorąc pod uwagę, że nasz kościół jest duży – dokładne dane, poprawione, podamy w czwartek!!!    W związku z tym, że jest już ciepło na zewnątrz, w niedziele oraz w dni powszednie – w razie potrzeby – będą otwierane również duże drzwi kościoła, i będzie można uczestniczyć w liturgii stojąc na zewnątrz kościoła, przy włączonych głośnikach.

 

 1. Informacje dla narzeczonych. Do końca kwietnia można się zapisywać na naszej stronie internetowej na Konferencje przedślubne. Nauki rozpoczną się po weekendzie majowym, i będą się odbywały w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 19.00 w amfiteatrze. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 4 maja o godz. 19.00.

 

 1. Dzień skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę. Początek o godz. 15.00 kościele. Zapraszamy.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie dobro. Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy nas wspierają ofiarami na konto. Niewątpliwie czas jest trudny dla wszystkich nas, dlatego tym większe składamy podziękowania za każde wsparcie materialne. Na ten wielkanocny tydzień życzymy Wam wszystkim, aby Bóg umocnił Waszą nadzieję na powrót do normalności, obdarzył laską miłosierdzia, i udzielił nam wszystkim swojego błogosławieństwa.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Helena Zofia Kuca z ul. Leonarda, Władysław Nadulski z ul. Juranda, Jerzy Kalasiewicz z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….