V Niedziela WLKP - 29.03.2020 r.

 1. W związku z kolejnymi ograniczeniami, na Mszy św. może przebywać najwyżej pięcioro wiernych, nie licząc celebransa i służby liturgicznej. Dlatego stwierdziliśmy, że nie jesteśmy w stanie zapewnić udziału we Mszy św. wszystkim wierzącym, którzy chcieliby uczestniczyć. Zostawiamy więc porządek taki jaki był do tej pory, czyli Msze św. w dni powszednie: 6.30; 7.15; 8.00 oraz 18.00. Natomiast w niedzielę wracamy do porządku wcześniejszego, czyli Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00, 16.00 oraz 18.00. Na każdej Mszy św. może przebywać jednak tylko 5 osób! Zapewniamy też, że wszystkie przyjęte intencje będą odprawione. Można również zamawiać intencje bezterminowe pisząc na pocztę mailową.
 2. Zgodnie z zaleceniami Biskupa diecezji lubelskiej pierwszeństwo na Mszy św. mają osoby zamawiające intencję mszalną. Dlatego prosimy, żeby ofiarodawcy, którzy wybierają się na daną Mszę św. potwierdzili telefonicznie dzień wcześniej swoją obecność na Mszy. Jeśli tego nie zrobią, wtedy na Mszę będzie wpuszczanych pierwszych 5 osób, które zgromadzą się przed kościołem. Przypominamy również, że obowiązujący zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób, dotyczy także przestrzeni przed kościołem. Prosimy o przestrzeganie tych zasad, które choć radykalne, ale przecież tylko okresowe, są dla naszego wspólnego dobra.
 3. Komunia św. dla wiernych, którzy nie mogą być na Mszy św. w kościele z powodu tych ograniczeń, ale poproszą o jej przyjęcie,  będzie udzielana w „starym kościele”.
 4. Od poniedziałku 30 marca, duży kościół będzie otwarty od godz. 9.00 do 12.00, następnie od 14.00 do 18.00 z możliwością sakramentu pokuty i pojednania. Dla większego bezpieczeństwa wiernych, sakrament spowiedzi będzie się odbywał w Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, z zachowaniem wyraźnych środków ostrożności. Również podczas sprawowania sakramentu spowiedzi, w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób. Dlatego bardzo prosimy o zachowanie tego zakazu. W szczególnych przypadkach dotyczących ludzi chorych, którzy przebywają w domach (oczywiście, oprócz objętych kwarantanną!), a bardzo potrzebujących spowiedzi i Komunii św., prosimy zgłaszać takie osoby telefonicznie.
 5. Ponadto osoby starsze, chore, samotne jeśli potrzebują jakiejś innej pomocy np. zrobienia zakupów czy załatwienia jakiejś sprawy również prosimy o dzwonienie. Bracia z naszego seminarium wyrazili gotowość posługi takim osobom.
 6. Na kanale You Tube można łączyć się z nami online w adoracji Najświętszego Sakramentu  poprzez Projekt Kapucyński. W niedziele o godz. 10.00  będzie transmitowana Msza św. którą odprawi o. Andrzej Derdziuk, a o godz. 11.30 Msza św. dla dzieci, którą odprawi o. Andrzej Cebula. Dodatkowo w piątki o godz. 17. 00 jest transmitowana online Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 7. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii odsyłamy na stronę internetową, do zapoznania się z informacjami odnośnie I Komunii św. dla dzieci.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy pamiętają o nas, i wspierają nas ofiarami na konto parafialne na potrzeby kościoła. Dziękujemy bardzo za to wsparcie materialne.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Niestety, Triduum Paschalne będzie celebrowane bez udziału wiernych. Od Niedzieli Palmowej postaramy się o transmisje Mszy św. z dużego kościoła o godz. 10.00. Podobnie wieczorne liturgie „wielkich dni” będą transmitowane z dużego kościoła oraz Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny. Zachęcamy Was wszystkich, żebyście łączyli się z nami w ten sposób. Inne szczegóły podamy za tydzień.
 10. Kochani Parafianie, Drodzy Przyjaciele, czas jest łaską. Na ten trudny czas niech Pan obdarzy Was pokojem, bo to, co teraz przeżywamy, może stać się dla nas wielkim błogosławieństwem. Życzymy Wam dużo zdrowia duchowego i fizycznego. I do szybkiego zobaczenia!
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Czesław Wawerski z ul. Krajewskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..