IV Niedziela WLKP – Laetare - 22.03.2020 r.

 1. Porządek Mszy św. niedzielnych taki sam jak w zeszłą niedzielę, czyli godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, i po południu godz. 16.00, 17.00, 18.00. W kościele może przebywać maximum 50 osób. Jeśli będzie więcej, to wtedy druga Msza św. będzie odprawiona dla tych pozostałych wiernych w starym kościele.
 2. Nadal przypominamy i bardzo mocno prosimy o zachowanie środków ostrożności oraz zostanie w domach przez najbliższe  tygodnie, szczególnie osób starszych, osłabionych różnymi powikłaniami, po antybiotykach ale również dzieci i młodzież szkolną. Jest to czas wspólnej walki z epidemią koronawirusa i mądrej odpowiedzialności za siebie wzajemnie, aby nie narażać innych przez brak roztropności i ignorancję.  
 3. Rekolekcje dla parafii są odwołane. Jednak ten czas stwarza szczególną okazję do wspólnej modlitwy w rodzinach, do wspólnego czytania i rozważania Słowa Bożego, do dzielenia się tym słowem, do wzrostu wiary. Zachęcamy również do modlitwy różańcowej, oraz do starodawnego zwyczaju wystawiania obrazów Matki Bożej w oknach, z prośbą, żeby nas chroniła od zarazy.
 4. Zostały przygotowane Rekolekcje Wielkopostne dla Polaków, które transmitowane będą w dn. 25 – 27 marca w TVP 3 ( środa, czwartek, piątek). Rekolekcje narodowe poprowadzi o. Jacek Salij, dominikanin. Nauki rekolekcyjne będą emitowane o godz. 20.40, zaraz po transmisji Mszy św. z Jasnej Góry. Zachęcamy do słuchania.
 5. Na kanale You Tube można łączyć się z nami online w adoracji Najświętszego Sakramentu i w modlitwach brewiarzowych poprzez Projekt Kapucyński. W niedziele o godz. 11.30 (od dzisiaj do odwołania) będzie transmitowana  Msza św. dla dzieci  z naszego chóru klasztornego. Dzieci z rodzicami zaprasza o. Andrzej Cebula. 
 6. W piątki o godz. 17.00 będzie transmitowana online Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17.00 przerwane nabożeństwo Gorzkich Żali, z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do łączenia się z nami duchowo. Dodatkowo Bracia razem z proboszczem przygotowali dla Parafian krótki film – pozdrowienie z modlitwą i błogosławieństwem. Jest ono do odsłuchania na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy na stronę Poczekajki.
 7. Od poniedziałku do piątku, po Mszy wieczornej jest wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele do godz. 19.30. Codziennie kilkadziesiąt osób modli się w ciszy adorując Boga, i prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas wszystkich bez wyjątku.
 8. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii koronawirusa, o zdrowie dla nas wszystkich, wieczny odpoczynek dla zmarłych oraz o Boże błogosławieństwo, siłę, cierpliwość i ochronę dla lekarzy, pielęgniarek, wszelkich służb medycznych, sanitarnych, państwowych i osób prywatnych, pomagających i opiekujących się chorymi. U br. Andrzeja Cebuli zapisało się już 180 osób zobowiązując się do odmawiania różańca lub przynajmniej jednej tajemnicy. Nadal można się zapisywać podając imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
 9. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Pozostawiamy tego dnia porządek świąteczno–rekolekcyjny, czyli Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00  oraz dodatkowa Msza św. o godz. 19.00, zamiast 19.30. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, aby tego dnia podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uczyńmy to jednak w tym szczególnym okresie przed obrazem czy figurą Matki Bożej, pozostając w swoich domach.
 10. Do końca marca trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Deklaracje można składać również online na adres bierzmowanie.poczekajka@gmail.com
 11. W szczególnych przypadkach dotyczących ludzi chorych, którzy przebywają w domach, a bardzo potrzebują spowiedzi i Komunii św.,  prosimy zgłaszać taką prośbę telefonicznie podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu.
 12. Jednocześnie też prosimy o czujność i roztropność przed ewentualnymi oszustami, którzy powołując się na służby sanitarne, chcą dostać się z zamiarem odkażania mieszkań. Informujemy, że sanepid nie prowadzi akcji odkażania prywatnych mieszkań, więc bardzo prosimy o ostrożność.  
 13. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT jest nadal prowadzona przez członków Stowarzyszenia w każdy czwartek. Deklaracje można składać i również odbierać w kancelarii w inne dni.
 14. Punkt Książki, Kawiarenka, Biblioteka, Siłownia, Klub Seniora, Poradnia Rodzinna nie czynne. Polecamy prasę katolicką. Polecamy wielkopostny numer Zwiastuna, szczególnie można zabrać dla kogoś, kto nie może przyjść do kościoła. 
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Józefa Figiel z ul. Dragonów, Wojciech Jerzy Sochal z ul. Leonarda oraz Danuta Anna Piliszko z ul. Krasińskiego. Dołączmy do tej modlitwy również ks. Piotra Pawlukiewicza, który kilka lat temu głosił na Poczekajce rekolekcje wielkopostne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…