III Niedziela WLKP - 15.03.2020 r.

 1. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, przypominamy i prosimy bardzo mocno o zachowanie środków ostrożności oraz zostanie w domach przez najbliższe tygodnie, do odwołania, szczególnie osób starszych, osłabionych różnymi powikłaniami, po antybiotykach oraz dzieci i młodzież szkolną.
 2. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym musimy przestrzegać środków bezpieczeństwa. Również jednorazowe zgromadzenie liturgiczne nie może przekroczyć więcej niż 50 osób. Msze św. w dni powszednie będą się odbywały nadal w takim samym porządku, wszystkie na dużym kościele, gdyż dają możliwość swobodnej modlitwy, nie powodują ścisku, i nie są tak liczne.
 3. Porządek Mszy św. niedzielnych jednak ulega zmianie!!! Ze względu na rekomendacje, że na zgromadzeniu może przebywać maksimum 50 osób, Msze św. będą sprawowane co godzina, rozpoczynając od godz. 7.00, do 13.00. Potem przerwa, i znów od godz. 16.00 do godz. 18.00. Ten sam porządek dodatkowo i równolegle będzie dotyczył „starego kościoła”, czyli w tym samym czasie dodatkowo będzie sprawowana Msza św. w starym kościele, jeśli ktoś się nie „zmieści” w dużym kościele.   
 4. Odwołane zostają nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Codziennie jednak, od poniedziałku do piątku, po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Kościół jest duży, prosimy więc zajmować wtedy miejsca na całym kościele, pozostając oddzielonymi od siebie. Będzie wtedy również możliwość sakramentu pokuty i pojednania.
 5. Nie zaprzestańmy natomiast ufnej modlitwy do Boga. Przez cały dzisiejszy dzień na początku każdej Mszy św. śpiewem suplikacji Święty Boże, święty mocny wzywamy Bożego miłosierdzia nad nami. Zachęcamy także do modlitwy w domach. Jest ogólnopolska akcja modlitewna, żeby o godz. 20.30 w łączności z całym Kościołem w Polsce, w domach rodzinnych, odmawiać Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Gorąco do tego zachęcamy.
 6. Podczas przyjmowania Komunii św. prosimy o dostosowanie się do poleceń celebransa, które będzie dotyczyło wezwania, żeby w jednym szeregu podchodzili wierni, którzy chcą przyjmować Komunię św. do ust, a w innym szeregu, ci, którzy chcą przyjmować Komunię św. na rękę.
 7. W związku z tym, że szkoły zostały zamknięte, nie będzie w tym tygodniu rekolekcji dla uczniów szkół średnich. Prosimy również, żeby w tym czasie, aż do odwołania, nie organizować żadnych spotkań w salkach oraz w starym kościele, dla jakichkolwiek grup i wspólnot działających na Poczekajce, poza przewidzianym porządkiem Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę, czyli w IV niedzielę Wielkiego Postu, powinny się w naszej parafii rozpocząć rekolekcje wielkopostne. Najprawdopodobniej będą jednak odwołane. Może to jednak dobra sposobność, żeby przeżyć specyficzne „rekolekcje”, jedyne w swoim rodzaju: zmierzenia się ze swoją wiarą, ze swoim lękiem, z brakiem czasu na modlitwę, z zaufaniem Bogu, z posłuszeństwem Kościołowi.
 9. Na kanale YouTube o nazwie – Projekt Kapucyński – transmitowana będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z naszego klasztornego chóru zakonnego na Poczekajce. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 5.30 do godz. 22:00. W ciągu dnia, będzie można także uczestniczyć online w modlitwach brewiarzowych braci.

Porządek tych modlitw jest następujący:

5:35 – Jutrznia, litania na dany dzień i czas na rozmyślanie w ciszy.

12:15 – Modlitwy południowe oraz za dobrodziejów i o nowe powołania.

17:30 Anioł Pański i pół godzinne rozmyślanie w ciszy

18:00 – Nieszpory i antycypowana Godzina Czytań

W niedzielę adoracja od godz. 6.00 do 22.00.

Na tablicach ogłoszeń są również umieszczone kody QR. Kto będzie chciał, można taki kod zeskanować telefonem i subskrybować kanał. Dzięki temu, każdy będzie otrzymywał powiadomienie o rozpoczęciu transmisji kolejnego dnia.

 1. We czwartek Uroczystość św. Józefa. Porządek w naszym kościele powszedni.
 2. Do końca marca trwają zapisy młodzieży do sakramentu bierzmowania. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych na stronie internetowej parafii. Składanie deklaracji w kancelarii lub mailowo. Kancelaria czynna codziennie, bez zmian. 
 3. Punkt Książki, Kawiarenka, Klub Seniora, Siłownia – nie czynne. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Bóg w czasach zarazy. W tygodniku Niedziela natomiast artykuł: Duchowość po męsku. Jest również Mały Gość Niedzielny, który tym bardziej można wziąć dla dzieci w domu. Jest także nowy, wielkopostny numer naszej gazetki Parafialnej ZWIASTUN.  
 4. Jeszcze Komunikat Przychodni POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) – Rejestracja pacjentów tylko telefoniczna! Prosimy nie przychodzić rano do przychodni. Na stronach są podane dodatkowe telefony, i prosimy najpierw dzwonić. Pacjent będzie umawiany na konkretną godzinę. 
 5. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy umocnienia wiary w żywą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii, która daje życie. Niech dobry Bóg Wam błogosławi na ten nowy tydzień, obdarzy pokojem, zdrowiem oraz potrzebnymi łaskami. 
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zygmunt Terlecki z ul. Skrzetuskiego oraz Halina Ewa Leonowicz z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...