I Niedziela WLKP - 01.03.2020 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi  pobłogosławienie nowego kościoła w naszym dekanacie, w parafii pw. św. Jana Kantego przy ul. Berylowej.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca naszej parafii dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy fatimskiej.
 3. W środę rozpoczęliśmy 40 dniowy okres pokuty, jako czas nawrócenia i przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Aby tego „czasu łaski i zbawienia” nie zmarnować, zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych. Możliwości jest bardzo dużo: codzienna Eucharystia, wspólna Droga Krzyżowa w piątki – dla dorosłych o 8.30 i 17.00, dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali, z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi o. Artur Fredo, Rektor naszego WSD na Poczekajce. Codziennie także, od poniedziałku do czwartku, po wieczornej Mszy św., tak mniej więcej do godz. 19.30, będzie możliwość cichej wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy!  
 4. W środę święto św. Kazimierza, królewicza. Tego dnia swoje imieniny obchodzi senior naszej prowincji br. Kazimierz Jaworski. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w środę na godz. 6.30, i polecamy solenizanta także Waszej modlitwie.
 5. W tym tygodniu: I Czwartek m-ca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej. W I piątek m-ca przed południem będziemy chodzić do chorych. Dzieci zapraszamy tego dnia na spowiedź i nabożeństwo drogi krzyżowej na godz. 16.00. W I sobotę m-ca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a następnie czuwanie modlitewne z różańcem.
 6. Uroczyste wyznanie wiary braci z IV wspólnoty Neokatechumenalnej rozpocznie się w piątek 6 marca o godz. 19.00 w starym kościele. Następnie w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zapraszamy!
 7. Męski Różaniec w Lublinie. Zaprasza parafia Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej. Rozpoczęcie Mszą św. 7 marca o godz. 18:30, następnie przejście na Plac Litewski, gdzie publicznie zostanie odmówiony różaniec.
 8. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
 9. Spotkanie dla singli – „Zaopiekuj się swoim wewnętrznym dzieckiem” również w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej. Spotkanie poprowadzi psycholog dr Piotr Szczukiewicz.
 10. Dzień Otwartych Drzwi w SP nr 42 i 57. Informacje na plakatach przed kościołem.
 11. „Wolność czy droga krzyża” – spotkanie z Romanem Ziębą, nawróconym w więzieniu przemytnikiem, który pieszo pielgrzymuje po świecie (np. w USA przez 6 m-cy szedł od Pacyfiku do Atlantyku). Spotkanie w niedzielę 8 marca po Mszy wieczornej w amfiteatrze.
 12. Do końca marca trwają zapisy do sakramentu bierzmowania. Informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii.
 13. Wykonywana jest do Grobu Pańskiego nowa figura martwego Chrystusa na wzór słynnego Cristo Velato z Neapolu, czyli Chrystusa spowitego całunem. Koszt jednak jest duży i wynosi 16 000 zł. Można to dzieło wesprzeć do wystawionej puszki przy wyjściu z kościoła od strony kaplicy Matki Bożej Fatimskiej lub na konto parafii. Bardzo dziękujemy.
 14. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT będzie prowadzona w marcu przez członków Stowarzyszenia w każdy czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00 w sali nr 3. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy przy rozliczeniu podatku i przekazaniu na rzecz Stowarzyszenia, muszą przynieść informację o przychodzie za rok 2018 i 2019.
 15. Akcja Makulatura na misje w tym tygodniu. Kontener na makulaturę będzie podstawiony od poniedziałku rano, do piątku po południu.
 16. Dziś do Kawiarenki U Franka na swojskie domowe ciasto i gorącą kawę zapraszają nas uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Elektronicznych z ul. Wojciechowskiej. Życzymy miłego pobytu.
 17. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne, za wszelkie wsparcie. Niech Duch Święty umacnia Was w duchowej walce o wiarę, prawdę, wierność i trwanie przy Bogu.
 18. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Eugenia Chrześcijanek z Os. Sienkiewicza; Andrzej Stanisław Bańkowski z Os. Krasińskiego;  Paweł Kozioł z Os. Konstantynów. Dziś także obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dołączmy do naszej modlitwy za zmarłych również tych wszystkich, których nazwiska miały być wymazane z pamięci Polaków. Zdrowaś Maryjo……Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….