VII Niedziela Zwykła - 23.02.2020 r.

  1. We wtorek o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej Msza św. dla Klubu Seniora.
  2. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 oraz dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone jako jałmużna wielkopostna na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego. W środę popielcową, post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie, obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, od ukończenia 18 roku życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje tego dnia wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy również do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku o. Artur Fredo, Rektor WSD na Poczekajce.
  4. W Środę Popielcową rozpocznie się także Pielgrzymka Wielkopostna do 40 kościołów stacyjnych Lublina. Zapraszamy pielgrzymów do naszego kościoła na godz. 6.30 na Mszę św. rozpoczynającą pielgrzymkę wielkopostną.
  5. W czwartek, 27 lutego, zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które poprowadzi o. Radomir i wspólnota RSMU. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz.17.30, następnie Msza Św. o godz. 18.00 i dalszy ciąg nabożeństwa.
  6. Młodzież z naszej parafii, z klas siódmych i wyżej, która chce rozpocząć formację do sakramentu bierzmowania, zapraszamy razem z rodzicami na spotkanie organizacyjne 27 lutego, czyli w czwartek na godz. 19.00 do amfiteatru.
  7. Organizowany będzie z naszej parafii wyjazd autokarowy na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca. Zapisy ruszą w połowie marca.
  8. Dzisiaj do kawiarenki na słodkie „co nie co” zapraszają nas nauczyciele, rodzice i uczniowie SP nr 57 im. Jana Kochanowskiego. Zapewniają, że mają bardzo duży wybór ciast! Można to łatwo sprawdzić. Zachęcamy do sprawdzenia.
  9. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. Przypominamy że Niedziela i Gość Niedzielny kosztują 6 zł. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Post i umartwienie. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Przeinformowani Jest także dla dzieci Mały Gość Niedzielny, nasza gazetka parafialna Zwiastun oraz gazeta ewangelizacyjna Dobre Nowiny.
  10. Na ten nowy tydzień, na koniec karnawału i na początek Wielkiego Postu niech Bóg ożywia Wasze serca prawdziwą miłością udzielając sił do przemiany życia i czynienia dobra. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary duchowe i materialne na kościół i klasztor.