VI Niedziela Zwykła - 16.02.2020 r.

  1. Dzisiaj pierwsze wydarzenie w ramach XIII –tej już edycji projektu „Z Kulturą do Nieba” -koncert muzyki filmowej w wykonaniu naszych młodych muzyków o nazwie Street Quintet. Koncert o godz. 19.15 w amfiteatrze. Zapraszamy serdecznie.
  2. Na stronie parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już KRS-em Stowarzyszenia. Pomoc w rozliczeniu podatku będzie prowadzona także przez członków Stowarzyszenia rozpoczynając od marca, w każdy czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii.
  3. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w sobotę 22 lutego o godzinie 18.00, a przed Mszą św. różaniec. Intencje przez wstawiennictwo św. Rity można składać w zakrystii.
  4. Młodzież z naszej parafii, z klas siódmych i wyżej, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy razem z rodzicami na spotkanie organizacyjne 27 lutego o godz. 19.00 do amfiteatru.
  5. Zwolniło się kilka miejsc na organizowaną w kwietniu pielgrzymkę na Sycylię do Matki Bożej z Syrakuz i Pompei. Są również wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch z Rzymem i Asyżem, w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Na stronie internetowej jest także informacja o pielgrzymce do Ziemi Świętej w listopadzie.
  6. W galerii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Żołnierzy Niepodległej, można obejrzeć wystawę ikon, które powstały podczas warsztatów w naszej parafii. Ikony można oglądać do 19 lutego w godzinach 8.00 – 17.00.
  7. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary przez lekturę czasopism religijnych. W tygodniku Niedziela warto przeczytać: Drogowskazy katolika. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł o książce papieża Franciszka: „Jan Paweł II Wielki”. Jest także dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz nasza gazetka parafialna  
  8. (Nie czytać na godz. 7.00) Do Kawiarenki u Franka na pyszne ciasteczka zapraszają nas dzisiaj Bracia ze wspólnot neokatechumenalnych. Życzymy miłego pobytu. Przy okazji w amfiteatrze można jeszcze obejrzeć ciekawą wystawę fotografii przyrodniczej Joanny Kurus i Jarosława Dąbka. Zapraszamy.
  9. Dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła można wesprzeć dobrowolną ofiarą „FUNDUSZ WSCHODNI”. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć wolontariuszy Gorącego Patrolu z Centrum Wolontariatu. Będą prosić o wsparcie pielgrzymki osób bezdomnych do Rzymu na obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
  10. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za każde wsparcie materialne, za każdy dar serca. Na ten nowy tydzień niech Pan obdarzy Was swoim błogosławieństwem pełnym mądrości i życia zgodnego z Jego przykazaniami.