V Niedziela Zwykła - 09.02.2020 r.

 1. Dzisiaj w naszym kościele dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na godz. 15.00.
 2. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie przed „walentynkami” dla tzw. singli.  Spotkanie odbędzie się w kawiarence. Spotkanie poprowadzą małżonkowie z Kościoła Domowego. Temat pierwszego spotkania: „Jak rozpoznać swoje języki miłości?”
 3. We wtorek będziemy przeżywać XXVIII Światowy Dzień Chorego. Dlatego na godz. 11.00 będzie celebrowana Msza św. na którą zapraszamy szczególnie ludzi chorych wraz z opiekunami. Podczas tej Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dzień Chorego wypada w rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Lourdes. Matczynemu Sercu i wstawiennictwu Matki Bożej polecamy naszych chorych Braci i Siostry, prosząc Boga o potrzebne dla nich łaski.
 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek 13 lutego na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na czuwanie fatimskie połączone z różańcem i procesją.
 5. W piątek święto Patronów Europy św. Cyryla i Metodego oraz św. Walentego, Patrona zakochanych. Na Mszę wieczorną zapraszamy szczególnie pary narzeczonych przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa, aby umacniały swoją miłość w modlitwie przed Bogiem.
 6. Spotkanie dla obecnych kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę 15 lutego o godz. 9.00 w Sali FZŚ pod kościołem.
 7. Młodzież z naszej parafii, z klas siódmych i wyżej, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy razem z rodzicami na spotkanie organizacyjne 27. 02 o godz. 19.00 w amfiteatrze.
 8. Minionej niedzieli podczas kiermaszu ciast zebrano 4836 zł z przeznaczeniem na pomoc medyczną chorym na trąd w Afryce. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za tę akcję.
 9. Na stronie parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już KRS-em Stowarzyszenia. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii. Pomoc w rozliczeniu podatku będzie także prowadzona w marcu przez członków Stowarzyszenia w sali Klubu Seniora.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki, który czynny jest do 14.30. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł: Cierpienie niszczy, miłość dźwiga. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Wejściówka do nieba. Jest również Mały Gość Niedzielny oraz  nasza gazetka parafialna Zwiastun, a w niej podsumowanie “pokolędowe”. 
 11. Dzisiaj do Kawiarenki na ciasto i kawę zapraszają nas gorąco członkowie Koła Fotograficznego. Przy okazji w amfiteatrze można obejrzeć ciekawą wystawę fotografii przyrodniczej Joanny Kurus i Jarosława Dąbka.
 12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze wydarzenie w ramach projektu XIII już edycji „Z Kulturą do Nieba” – na koncert muzyki filmowej klasycznie w wykonaniu Street Quintet. Koncert o godz. 19.15 w amfiteatrze.
 13. Na ten nowy tydzień niech Pan obficie napełni Wasze serca łaską wiary i odwagi w dawaniu świadectwa.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wiesław Miller oraz Mirosława Wojtaś z Os. Sienkiewicza. Janina Piasecka oraz Janina Szymańska z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….