IV Niedziela Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020 r.

 1. Dzisiaj w kawiarence organizowany jest przez naszych Braci z seminarium charytatywny kiermasz ciast na rzecz osób trędowatych. Jest to okazja, aby wspomóc osoby dotknięte tą ciężką chorobą w świecie. Wszystkim osobom prywatnym, licznym cukierniom, które również się w tę akcję zaangażowały, w imieniu organizatorów i osób dotkniętych tą chorobą składamy serdeczne podziękowania         
 2. Dzisiejsze Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Dziękujemy wszystkim osobom konsekrowanym, szczególnie tym, które mają domy na terenie naszej parafii, habitowym i bezhabitowym, za ich posługę i modlitwę, oraz życzymy ewangelicznej radości i błogosławionych owoców tej posługi.
 3. Dzisiaj także, wychodząc z kościoła, możemy wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszek zakony klauzurowe, a dokładnie nasze siostry klaryski.
 4. Spotkanie Kół Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00 w Kaplicy Matki Bożej.
 5. Radomir wraz ze wspólnotą Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na cykl konferencji o rozeznawaniu duchowym. Pierwsze spotkanie w środę o 19.30 w amfiteatrze.
 6. W tym tygodniu: I czwartek m-ca – zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej od godziny 15.00 oraz na modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa i zakonu. I piątek m-ca: przed południem będziemy chodzić z posługą do chorych w domach. Na godz. 16.00 zapraszamy dzieci na spowiedź pierwszo-piątkową oraz na Mszę św. o godz. 16.30.
 7. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców w amfiteatrze.
 8. Spotkanie przed „walentynkami” dla tzw. singli, odbędzie się w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. w kawiarence. Spotkanie poprowadzą małżeństwa z Kościoła Domowego, inaugurując w ten sposób cykl spotkań dla osób, które chcą budować dobre, zdrowe relacje z innymi osobami. Temat pierwszy: Jak rozpoznać swoje języki miłości?
 9. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki w kwietniu do Włoch i na Sycylię. Ruszyły również zapisy na Ziemię Świętą w listopadzie.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Naród obłoku. W tygodniku Niedziela artykuł Komu można odmówić Komunii św.? Zachęcamy do lektury i wspierania materialnego prasy.
 11. Młodzież klas siódmych i wyżej, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy razem z rodzicami na spotkanie 27 lutego na godz. 19.00.
 12. Bracia ze wspólnot neokatechumenalnych będą chodzić z ewangelizacją po domach. Zachęcamy do odwagi i otwarcia im drzwi. 
 13. Na stronie internetowej parafii są już informacje o możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka. W marcu, w każdy czwartek w godz. 16.00 – 18.00 członkowie Stowarzyszenia będą wypełniać PIT-y.
 14. Siostry kapucynki składają serdeczne podziękowania wraz z modlitwą, za możliwość zbierania w minioną niedzielę ofiar na Dom Matki Weroniki. Msza św. za ofiarodawców będzie sprawowana 11 lutego o godz. 18.00 w Wąwolnicy u Matki Bożej Kębelskiej.
 15. Studentom życzymy pomyślnej sesji zimowej. Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy sił i cierpliwej miłości do codziennego dźwigania trudów życia. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Julita Teresa Szczepaniak z Os. Konstantynów oraz Marian Zdzisław Woźniak z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..