II Niedziela Zwykła - 19.01.2020 r.

 1. Wczoraj rozpoczął się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do Święta nawrócenia św. Pawła, czyli do 25 stycznia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej bardzo ważnej intencji Kościoła.
 2. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Program jest następujący:

Poniedziałek, 20 stycznia: ul. Krasińskiego bloki nr 3, 6 i 12.

Wtorek, 21 stycznia: ul. Krasińskiego bloki nr 16 i 18 oraz Irydiona bloki nr 2 i 4.

Środa, 22 stycznia: ul. Irydiona bloki nr 6, 8 i 10

 Rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej z różnych względów, a które chcą jeszcze, żeby wizyta się odbyła, prosimy, aby najpóźniej do wtorku, zgłosić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie bezpośrednio do proboszcza podając nazwisko, adres i numer telefonu.

 1. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził Jarosław Banasiuk – gwardian klasztoru i wicerektor naszego seminarium. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we wtorek na godzinę 6.30. Polecamy go również Waszej modlitwie.
 2. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w środę 22 stycznia o godzinie 18.00, a przed Mszą św. różaniec. Intencje za wstawiennictwem św. Rity można składać w zakrystii.
 3. W czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 Msza św. we wszystkich intencjach składanych za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.
 4. Katolickie Centrum Kultury „STER” działające przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do Włoch, w dniach 04 – 05.05.2020 r., w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie. Zapisy w każdą niedzielę od 8.00 do 11.00 obok punktu książki. Na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń są również informacje o pielgrzymce do Ziemi Świętej w listopadzie tego roku.
 5. Fundacja Dwanaście Kroków organizuje warsztaty rozwoju psycho-duchowego “Ku pełni życia”. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. 
 6. Akcja Makulatura na misje w tym tygodniu. Kontener na makulaturę będzie podstawiony od poniedziałku do piątku wieczorem.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostry Kapucynki. Będzie możliwość wsparcia prowadzonego przez siostry w Wąwolnicy Domu im. Matki Weroniki.
 8. Zapraszamy do Punktu Książki do godz. 14.30. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Pomieszani w miłości. W tygodniku Gość Niedzielny interesujący artykuł: Przyjdź i bądź.  Przypominamy, że cena obu tygodników po 6 zł.
 9. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za życzliwość i otwartość oraz za wsparcie materialne na potrzeby kościoła. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego napełnia Wasze serca i domy.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Kazimiera Romaszko z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…