Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.2020 r.

 1. Dziś o 13.00 na ręce Ministra Prowincjalnego br. Piotr Zacharski złoży  swoje wieczyste śluby zakonne. Dziękujemy Panu  Bogu za jego powołanie do zakonu kapucynów i polecamy go także Waszej modlitwie.  
 2. Dzisiaj jeszcze po Mszy wieczornej zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem PPP na drugi z tegorocznych koncertów kolędowych w ramach projektu „BLIŻEJ ŻŁÓBKA”. Wystąpi: chór VOCORE. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Bardzo gorąco wszystkich zapraszamy, tym bardziej, że to ostatni w tym roku taki koncert.  
 3. Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym, rozpoczęło się w środę. Można jeszcze dołączyć. Spotkania w środy o godz. 19.00 w Kuźni.
 4. Dni skupienia dla narzeczonych w tym roku kalendarzowym będą odbywały się w naszej parafii. Pierwsze spotkanie dzisiaj. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kościele. Spotkania będą odbywały się zawsze w każdą II niedzielę miesiąca. Prowadzi br. Andrzej Cebula.
 5. Zapraszamy dziś do kawiarenki U Franka na pyszne ciasteczka i gorącą kawę. Gościć nas będą w kawiarence członkowie wspólnoty Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Życzymy Wam miłego pobytu.
 6. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką: W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł: Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych? Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny znajdziemy ważny artykuł: Ideologia ekologizmu.  Polecamy jeszcze naszą gazetkę parafialną Zwiastun i inne czasopisma.
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej  Hieronimę, Dorotę Kondracką, albertynkę pracującą we Lwowie, w przytulisku dla bezdomnych kobiet. Będzie możliwość wsparcia tego dzieła prowadzonego przez siostry we Lwowie.
 8. Teraz podamy porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 13 stycznia, ulice: Konstantynów, Pielęgniarek, Paśnikowskiego, Frankowskiego, Romanowskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka oraz  Al. Kraśnicka.

Wtorek, 14 stycznia, ulice: Rogińskiego, Toczyskiego, Kruka, Żulińskiego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego i Parady.

Środa, 15 stycznia, ulice: Borelowskiego, Krajewskiego i Powstania Styczniowego.

Czwartek, 16 stycznia, ulice: Barszczewskiego, ks. Brzóski, Molickiego, Boh. Monte Cassino blok nr 55, Cieszkowskiego, Magierskiego, Farmaceutyczna domy i blok nr 4, Śnieżyńskiego domy i bloki nr 6, 8 i 10 oraz Wojciechowska domy i bloki nr 36, 36A i 38A.

Piątek, 17 stycznia, ulice: Namysłowskiego, Struga, Zana domy i blok nr 13 oraz Leonarda bloki nr 5 i 7.

Sobota, 18 stycznia, ul. Leonarda bloki nr 9, 11 i 13 oraz Krasińskiego blok nr 10.

Poniedziałek, 20 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 3, 6 i 12.

 1. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godziny 10.00. Program wizyty duszpasterskiej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła,  oraz  umieszczony na stronie internetowej parafii z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku będziemy rozpoczynać. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda poświęcona, kropidło, krzyż i Pismo św. Woda poświęcona będzie wystawiona przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej.
 2. Dziękujemy  wszystkim Rodzinom i osobom samotnym, które przyjęły nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. Dziękujemy Wam wszystkim za każde wsparcie potrzeb kościoła. Polecamy Was  opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. i Komunii z Jezusem umacnia Was do dawania świadectwa wiary i miłości wobec innych. 
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Czerwonka z Os. Sienkiewicza; Irena Niedźwiadek z Os. Krasińskiego, Paweł Andrzejewski z os. Błonie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….