II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 05.01.2020 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka w amfiteatrze po Mszy św. o godz. 11.30.
 2. Dziś jeszcze spotkanie opłatkowe kółek różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00. Spotkanie w refektarzu klasztornym oraz spotkanie opłatkowe Ruchu Światło – Życie w amfiteatrze.
 3. Noworoczny Koncert Bliżej Żłóbka dzisiaj o godz. 19.15 w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy. Koncert prowadzi pan Tomasz Momot z orkiestrą oraz solistami. 
 4. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek niedzielny. Jest to święto obowiązkowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C M  B, przedzielone małymi krzyżami dodając rok 2020, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej więzi z Kościołem Katolickim. Ofiary złożone na tace przeznaczone będą na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Kapucynów.
 5. Po raz dziewiąty wyruszy w Lublinie barwny Orszak Trzech Króli pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają”. Informacje szczegółowe na stronie orszak.org.
 6. W przyszłą niedzielę, o godz. 13.00 śluby wieczyste br. Piotra Zacharskiego.
 7. Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., które miało odbyć się za tydzień, z powodu ferii zostaje przełożone na luty.
 8. Centrum Krwiodawstwa w Lublinie chce zorganizować w naszej parafii akcję honorowego oddawania krwi. Musi być jednak minimalna grupa 30 osób, żeby akcja doszła do celu. Akcja oddawania krwi odbyłaby się w niedzielę 19 stycznia. Dlatego zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenie się w zakrystii osób chętnych, z podaniem nazwiska, żeby mieć rozeznanie czy uzbiera się taka grupa. Po pierwszej niedzieli ogłoszeń zgłosiło się tylko kilka osób. Jeśli będzie nadal małe zainteresowanie, to akcja się nie odbędzie.
 9. Jest jeszcze kilka miejsc na kwietniową autokarową pielgrzymkę na Sycylię. Informacje na stronie parafii. Natomiast w dn. od 09 – 17 listopada 2020 r. jest organizowana pielgrzymka do Ziemi Świętej. Ruszają zapisy. Informacje szczegółowe na stronie parafii.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy ciekawe artykuły w prasie katolickiej. W tygodniku Niedziela dodatek specjalny: Modlitewnik w każdym czasie. Natomiast w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł: Czy tylko katolicy będą zbawieni? Polecamy również Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz naszą gazetkę parafialną
 11. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Wtorek, 7.01, ul. Wołodyjowskiego bloki nr 3, 6, 7, 9.

Środa, 8.01, ul. Dragonów blok nr 3, 8, 14 oraz ul. Herbowa blok nr 3, 5, 7, 9.

Czwartek, 9.01, ul. Herbowa bloki nr 6, 8, 10, 11, 15

Piątek, 10.01, ul. Herbowa bloki nr 16, 18, 20 oraz ul. Ułanów bloki nr 21, 27, 29, 33  

Sobota, 11.01, ul. Ułanów bloki nr 1, 5, 7, 9, 11, 15, 17, 19, 23, 25.

 1. Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynać codziennie od godz. 16.00, w sobotę od 10.00. Program jest wywieszony w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynamy. Informacje są również na stronie internetowej parafii. Pomagają nam w wizycie w tym roku br. Tomasz Mączewski, gwardian klasztoru w Bydgoszczy oraz bracia diakoni. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda święcona, kropidło, krzyż i Pismo św. Woda poświęcona będzie wystawiona przy wyjściu z kościoła. Zestawy kolędowe można nabyć w punkcie książki, który jest czynny w niedzielę do godz. 14.30. Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej, będą pomocne przy pracach budowlanych wokół kościoła, związanych z parkingiem oraz na potrzeby bieżące związane z ogrzewaniem i utrzymaniem kościoła, klasztoru i seminarium.
 2. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny.