Niedziela Świętej Rodziny - 29.12.2019 r.

 1. We wtorek na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego 2019. Msza św. dziękczynna za miniony rok o godzinie 18.00. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2020. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć nowy rok od Eucharystii.
 2. W środę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju i początek nowego roku. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Obowiązuje nas tego dnia uczestnictwo we Mszy św., z tytułu, że jest to święto nakazane.  
 3. Od czwartku 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w następującym porządku:

      Czwartek, 2 stycznia, ul. Juranda blok nr 1, 3, 5.

      Piątek, 3 stycznia,      ul. Skrzetuskiego blok nr 8 i 10.

      Sobota, 4 stycznia,     ul. Skrzetuskiego blok nr 2, 2A, 2B, 4, 6 oraz ul. Wołodyjowskiego blok nr 11

       Pozostałe  ulice z Os. Sienkiewicza oraz następnie z Os. Błonie, będą podane w następną niedzielę.  

 1. Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynać codziennie od godz. 16.00, w sobotę od 10.00. Program jest wywieszony w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynamy. Informacje są również na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda święcona, kropidło, krzyż i Pismo św. Woda poświęcona będzie wystawiona przy wyjściu z kościoła. Zestawy kolędowe można nabyć w punkcie książki, który jest czynny w niedzielę do godz. 14.30. Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej, będą pomocne przy pracach budowlanych wokół kościoła, związanych z parkingiem oraz  na potrzeby  bieżące związane z ogrzewaniem i utrzymaniem kościoła, klasztoru i seminarium. Bardzo dziękujemy.  
 2. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej:
 • I czwartek m-ca – adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich od godziny 15. 00 w kaplicy Matki Bożej
 • I piątek – pomimo, że jest to okres świąteczny, to zapraszamy dzieci na spowiedź na godz. 16.00, a następnie Msza św. o godz. 16.30. Przed południem będziemy chodzić z posługą do chorych.
 • I sobota – Msza św. z Nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu,  różaniec i czuwanie modlitewne.
 1. Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w amfiteatrze. Spotkanie opłatkowe dla Członków Kółek Różańcowych w przyszłą niedzielę   po Mszy św. o godz. 16.00,  w Kuźni. Diecezjalne spotkanie opłatkowe Ruchu Światło – Życie również w przyszłą niedzielę. Najpierw Msza św. o godz. 16.00, następnie spotkanie  opłatkowe w amfiteatrze.
 2. Przed nami IX edycja Koncertów Bliżej Żłóbka. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza w niedzielę 5 stycznia, po Mszy wieczornej na godz. 19.15, na koncert noworoczny w wykonaniu Tomasz Momot Orkiestra oraz soliści. A w niedzielę 12 stycznia na koncert zespołu wokalnego VOCORE. Już dzisiaj warto sobie zarezerwować czas na te wieczory. Informacje szczegółowe na plakatach i na stronie. 
 3. Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się 8 stycznia. Prowadzone jest ono przez katolicką wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym “Miłosierny Samarytanin”, przy naszej parafii. Spotkania będą odbywały się przez dziesięć kolejnych tygodni, o godz. 19.00, w sali duszpasterskiej “Kuźnia” pod kościołem.
 4. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świętej Rodziny z Nazaretu i nieustannego błogosławieństwa na trwanie w jedności i miłości. Dziękujemy również za wszelkie dobro, za wsparcie materialne na potrzeby kościoła, klasztoru i seminarium, za wszelką troskę duchową i materialną.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Henryk Pietrzak z Os. Sienkiewicza, Urszula Kijkowska – Murak z Os. Błonie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….