Życzenia na Boże Narodzenie

Kochani Parafianie, Kochani Bracia i Siostry!

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego,  chcę Wam życzyć wielkiej radości. Takiej radości, którą aniołowie z Nieba zwiastują pasterzom na ziemi, a oni natychmiast zostawiają wszystko, biegną do Betlejem, upadają przed Dzieciątkiem Jezus, i cieszą się, że mogą zobaczyć „Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”, o którym aniołowie mówili, ze jest to Zbawiciel! ( Łk 2, 10-14).

Niech radość z narodzenia Zbawiciela dotyka Was wszystkich Kochani. Niech przemienia smutek, który wkrada się do naszych serc na skutek różnych trudnych sytuacji życiowych oraz grzechu. Niech  obecność pośród nas Bożej Dzieciny przywraca wiarę. Wiarę rodziców i dzieci. Niech przywraca wiarę i miłość. Niech Narodzony Zbawiciel zatrzyma Was przy sobie, zbliży Was do siebie, niech napełni Wasze serca pokojem i przebaczeniem. Niech Maryja pomoże Wam przeżywać Święta w taki sposób, gdzie Jezus sam jest w centrum, a takim miejscem szczególnym jest Eucharystia, która daje życie. 

Również niech ta obecność Jezusa będzie w Waszych domach rodzinnych, we wspólnotach, w gronie przyjaciół i bliskich, kiedy będziecie spotykać się świątecznie i dzielić opłatkiem. Życzę nowego błogosławionego roku pod opieką Niepokalanego serca Maryi. 

br. Mirosław Ferenc, proboszcz