IV Niedziela ADWENTU - 22.12.2019 r.

 1. Dzisiaj Wigilia dla osób samotnych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, a następnie do refektarza. Dziękujemy naszym paniom z kuchni, wszystkim osobom i wspólnotom parafialnym, które zaangażowały się w przygotowanie tej uroczystości. Niech to wspólne dobro, które połączyło tak wiele rąk i serc, i popłynęło w kierunku innych osób, będzie nagrodzone obfitym błogosławieństwem od Dzieciątka Jezus.
 2. Dzisiaj przed kościołem dziecięca Schola Barka rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 3. Zapraszamy na ostatnie już w tym tygodniu Roraty na godz. 6.30. Wcześniej, o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nie będzie już Rorat dla dzieci o godz. 18.00, zapraszamy rano.
 4. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził br. Adam Dobrodziej. Msza św. w jego intencji o godz. 6.30.  Zapraszamy na tę Msze św. i polecamy solenizanta również Waszej modlitwie.
 5. Jutro spowiedź po południu od godz. 16.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. W wigilię, czyli we wtorek, spowiedź od godz. 6.00 do godz. 15.00. Następnie kościół będzie zamknięty od godziny 15.00 do 23.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Wierni tradycji katolickiej zachęcamy, aby zachować tego dnia charakter postny, a podczas wieczerzy wigilijnej rozpocząć spotkanie rodzinne od Ewangelii i modlitwy. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii lub na furcie.
 6. Uroczysta Msza św. „PASTERKA” odprawiana będzie o  godzinie 24.00. Zapraszamy już na godz. 23.20 na modlitwę liturgiczną zwaną Godziną Czytań, która będzie poprzedzała Pasterkę. Ofiary na tacę zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na diecezjalny „Fundusz Obrony Życia”. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie sprawowany sakrament spowiedzi. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace będą przeznaczone na potrzeby KUL-u.
 7. W oktawie Bożego Narodzenia Kolędnicy Misyjni pod opieką s. Doroty będą kolędować na terenie parafii. Prosimy o gościnność i gorące przyjęcie kolędników w domach, do których zapukają, albo można ich zaprosić samemu.
 8. W przyszłą niedzielę – czyli Niedzielę Świętej Rodziny, na Msze św. o godz. 10.00, 11.30 oraz 13.00 zapraszamy małżonków, którzy chcą stanąć przed ołtarzem, żeby odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie, aby w ten sposób umocnić więź miłości i jedności w małżeństwie oraz w rodzinie.
 9. W czwartek 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zaczynając od Osiedla Sienkiewicza. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej będzie podany w przyszłą niedzielę.
 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca w naszej parafii zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się 8 stycznia, o godz. 19.00. Zapraszamy.
 11. Punkt Książki jest czynny tylko w niedzielę do godz. 14.30. Zapraszamy. Polecamy również prasę katolicką wyłożoną na stolikach. Jest także świąteczny numer naszej parafialnej gazetki Zwiastun, a w nim życzenia na Święta Bożego Narodzenia, i kilka ciekawych artykułów, np. o misji sióstr kapucynek, o warsztatach dla żon, czy kolejna lekcja historii. Polecamy. 
 12. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy, aby ten uroczysty czas Wigilii i Świąt Narodzenia Pańskiego napełnił Was błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Choduń, Helena Zofia Jankowska oraz Bogusława Flis z Os. Sienkiewicza, Marian Wielgus z Os. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….