III Niedziela Adwentu GAUDETE - 15.12.2019 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji adwentowych, za Waszą obecność i modlitwę, za ofiary materialne składane dla rekolekcjonisty. Nauki rekolekcyjne są już do odsłuchania na stronie internetowej parafii.
 2. Dziś jeszcze w przedsionku głównych drzwi kościoła można nabyć świece CARITAS wspierając w ten sposób Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. Przypominamy o sakramencie pokuty i pojednania przed Świętami, i prosimy, żeby nie zostawiać spowiedzi na ostatni dzień. Spowiedź codziennie pół godziny wcześniej przed Mszą wieczorną, czyli od 17.30. Rano, 10 minut wcześniej przed każdą Mszą św.
 4. Jutro rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus, i bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy na Msze Roratnie na 6.30. Wcześniej, o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zapraszamy na Roraty jeszcze w poniedziałek i czwartek na godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu, w środę, swoje imieniny będzie obchodził: Bogusław Nędza. Msza św. w jego intencji w środę o godz. 6.30. Natomiast w czwartek na godz. 6.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów: o. Dariusza Polaka i o. Dariusza Bryły. Zapraszamy serdecznie i polecamy wszystkich solenizantów również Waszej modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, osoby samotne, które się zgłosiły same lub otrzymały zaproszenie, zapraszamy na Wigilię dla Samotnych. Najpierw o godz. 16.00 wspólna Eucharystia w kościele, a następnie spotkanie wigilijne w refektarzu klasztornym.
 7. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii lub przy furcie klasztornej.
 8. Dziś do Kawiarenki u Franka na przedświąteczne pyszne ciasto i dobrą, gorącą kawę oraz czekoladę, zaprasza  Młodzież Oazowa. Życzymy miłego pobytu.
 9. Fundacja Życie i Rodzina, zbiera dzisiaj przed naszym kościołem podpisy przeciwko refundowaniu ze środków publicznych w Lublinie metody zapłodnienia in vitro.
 10. Do godz. 14.30 zapraszamy do Punktu Książki, gdzie możemy nabyć wartościowe prezenty świąteczne. Polecamy również lekturę prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł do refleksji: Ogród na pustyni. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Sutanna do tanga.
 11. Za tydzień dzieci ze Scholi Barka będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
 12. Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Lublinie chce zorganizować przy naszej parafii akcję honorowego oddawania krwi. Musi być jednak minimalna liczba 30 osób, żeby akcja doszła do celu. Akcja oddawania krwi odbędzie się w niedzielę 19 stycznia. Dlatego zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenie się w zakrystii osób chętnych, z podaniem nazwiska, żeby mieć rozeznanie czy uzbiera się taka grupa.
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary wspierające naszą parafię i klasztor. Prosimy o szanowanie ciepła w kościele, i zamykanie za sobą drzwi, bo nie ma automatycznych. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam bliskość Boga i radość z Jego obecności, abyście mogli czynić sobie nawzajem dobro w miłości.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Duda z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…