I Niedziela ADWENTU - 01.12.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, a jednocześnie Nowy Rok Liturgiczny, który wpisuje się w 3 letni program duszpasterski pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.00 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roraty przynosimy świece lub lampiony. Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00.
 2. Jeszcze dzisiaj można wesprzeć dobrowolną ofiarą akcję Pomocnik św. Mikołaja. Członkowie Stowarzyszenia PPP czekają przy kawiarence na osoby, które chciałyby za sponsorować paczkę dla dziecka. Koszt paczki to 100 zł. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał św. Mikołaj. Paczki zostaną przekazane dzieciom w sobotę 7 grudnia o godz. 14.30 w amfiteatrze podczas wspólnej zabawy. Dziękujemy za każdy dar serca.
 3. Dzisiaj jeszcze zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem  na spektakl dla dzieci   „Gdzie jest Czerwony Kapturek?”.  Spektakl w reżyserii i wykonaniu Bogusława Byrskiego,  w amfiteatrze, po Mszy św. o godz. 11.30.
 4. O godz. 15.00 spotkanie kółek różańcowych w kaplicy Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 w kaplicy okrągłej, w intencji powołań kapłańskich. W piątek przed południem będziemy chodzić z posługą do chorych. Po południu, na godz. 16.00 zapraszamy dzieci na spowiedź, a o godz. 16.30 Msza św. i Komunia wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za grzechy. W sobotę zapraszamy już od godz. 17.00 na adorację, następnie różaniec o 17.30 i Mszę św. z Nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00. Po Mszy św. nie będzie czuwania z racji I soboty m-ca, tylko nabożeństwo AKATYST, gdyż jest to wigilia Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W niedzielę 8 grudnia, przypada liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to jednocześnie II niedziela Adwentu, kiedy rozpoczniemy rekolekcje adwentowe Poprowadzi je ks. Marcin Zieliński, biblista z KUL-u. Program szczegółowy i zaproszenie na rekolekcje znajdziemy w nowym, adwentowym Zwiastunie. Niech w naszym grafiku „spraw różnych” znajdzie się czas na spotkanie ze słowem Bożym, na spowiedź, na modlitwę i na Eucharystię.
 7. Spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.
 8. Zapraszamy w tygodniu na katechezy ewangelizacyjne głoszone przez braci z drogi Neokatechumenalnej. Katechezy w poniedziałki i piątki o godz. 19.30 w starym kościele. 
 9. Pielgrzymka Adwentowa do sanktuariów Maryjnych Lublina w 3 kolejne soboty adwentu. Informacje na stronie internetowej i w tablicy ogłoszeń. Zapraszają pielgrzymi wielkopostni.
 10. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane w naszej parafii wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny wspomagamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 11. Od jutra do soboty będą roznoszone opłatki wigilijne. Opłatki roznoszą tylko nasi bracia z formacji początkowej, czyli z seminarium i po nowicjatu. Od poniedziałku do piątku opłatki będą roznoszone od godz. 17.00, a w sobotę od godziny 10.30. 

ROZNOSZENIE OPŁATKÓW   –   Porządek następujący:

Poniedziałek 02.12

ulice Krasińskiego, Irydiona oraz Leonarda (bez numeru 13)

Wtorek 3.12

ulice Skrzetuskiego, Wołodyjowskiego, Struga oraz Leonarda 13

Środa 4.12

ulice Namysłowskiego, Zana, Juranda oraz Herbowa

Czwartek 5.12

ulice: Ułanów, Dragonów, Kraśnicka, Pielęgniarek oraz Konstantynów

Piątek 6.12

ulice: Śnieżyńskiego, Wojciechowska, Farmaceutyczna, Cieszkowskiego, Magierskiego, Boh. Monte Cassino, Barszczewskiego, Rogińskiego, Borelowskiego oraz Krajewskiego

Sobota 7.12

ulice: Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Molickiego, Kruka, Jankowskiego, Jeziorańskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Frankowskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Czarkowskiego, Bogdanowicza, Powstania Styczniowego, Toczyskiego, ks. Brzóski, Żulińskiego, Romanowskiego.

 

11. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, adwentowy numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun.

12. Dzisiaj do Kawiarenki u Franka na pyszne ciasteczka i gorącą kawę zapraszają nas rodzice i dzieci ze Scholi „Barka”. Życzymy miłego, rodzinnego spędzenia czasu w kawiarence z bliskimi.

13. Koło Fotograficzne zaprasza do galerii w Amfiteatrze na wystawę Magdaleny Grudzińskiej pt. Podróże nieoczekiwane. Wejście od kawiarenki.

14. Dziękujemy Wam za wszelkie oznaki wsparcia duchowego i materialnego, za dobro i życzliwość. Niech czas Adwentu będzie błogosławieństwem, które wypełni Wasze serca w oczekiwaniu na narodziny Jezusa.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Helena Klecha oraz Stanisław Gański z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….