XXXIII Niedziela Zwykła - 17.11.2019 r.

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.
 2. Od dzisiejszej niedzieli do przyszłej włącznie – organizowana jest zbiórka odzieży męskiej na rekolekcje dla osób bezdomnych. Rekolekcje już po raz 21 prowadzić będą nasi bracia klerycy. Bracia zwracają się z ogromną prośbą o dar w postaci ubrań męskich i rzeczy codziennego użytku. Więcej informacji na plakatach w gablocie.
 3. Przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy szczególnie  na Różaniec o godz. 17.25 i na Mszę św. o godz. 18.00 za zmarłych. W tym tygodniu będą podczas różańca czytane  zaznaczone wypominki z Osiedla  Krasińskiego.  
 4. W piątek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej. Z tej okazji naszym organistom: panu Tomaszowi i panu Grzegorzowi, wszystkim zespołom, scholi dziecięcej Barka, chórowi parafialnemu, dziękujemy za śpiew podczas liturgii i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz ciągłego zapału i zdrowia w śpiewaniu na chwałę Bogu i ludziom.
 5. Od przyszłej niedzieli będzie czynny przy kawiarence Sekretariat św. Mikołaja. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka zapraszają po każdej Mszy św. do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na osoby, które chciałyby za sponsorować paczkę dla dziecka. Mogą to być także rodzice dla swojego dziecka. Koszt paczki to 100 zł. Paczki zostaną przekazane dzieciom 7 grudnia w amfiteatrze w ramach wydarzenia św. Mikołaj na Poczekajce. Można także ofiarę na paczkę złożyć w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy i zachęcamy do tej dobroczynnej inicjatywy.
 6. Do końca listopada prosimy również o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii osób samotnych, które chciałyby wziąć udział w Wigilii dla samotnych w dniu 22 grudnia. Prosimy także parafian o uwrażliwienie na osoby samotne z sąsiedztwa, o rozmowę z nimi, zachętę czy zgłoszenie ich na wigilię za ich zgodą.  
 7. Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne od jutra do środy po Mszy wieczornej, czyli tak ok. 18.45. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń.
 8. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj na pyszne ciasta domowej roboty oraz na kawę zaprasza młodzież studencka i absolwencka z Duszpasterstwa Akademickiego.
 9. Zarząd SPPP dziękuje wszystkim, którzy przekazali 1% swojego podatku na działalność stowarzyszenia. Urzędy Skarbowe przekazały kwotę 32 756 zł. Środki te pozwolą stowarzyszeniu dalej wspierać różne projekty, takie jak chociażby: festyn, półkolonie zimowe i wakacyjne dla dzieci, koncerty czy spotkania z ciekawymi ludźmi.
 10. XXII Targi Wydawnictw Katolickich odbędą się na KUL-u w dn. 19 – 21 listopada w godzinach od 9.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zapraszamy do Punktu Książki. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Jezus u bram islamu. Natomiast w tygodniku Niedziela ciekawy wywiad: Moje  życie to cud.  Na stolikach mamy także naszą gazetkę parafialną Zwiastun. 
 12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny. Ofiary zbierane za tydzień na tace będą przeznaczone na seminarium lubelskie.
 13. W ramach Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w przyszłą niedzielę w amfiteatrze odbędzie się koncert dziękczynny za dary serca dla osób potrzebujących. W koncercie wystąpią dzieci i młodzież z lubelskich przedszkoli i szkół, a w drugiej części koncertu wystąpią m.in. Magda Welc, Mariusz Ostański, Dariusz Tokarzewski, wokalista grupy VOX,   Mariusz Matera, Łukasz Jemioła, Aneta Dąbska, zespół Wita – Mina D., i inni. Koncert charytatywny. Jest tylko prośba o dary dla potrzebujących. 
 14. Dziękujemy za wszelkie dobro i życzymy Wam, w tym nowym tygodniu, wrażliwości na obecność i bliskość Boga oraz męstwa i odwagi w przeciwnościach.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Andrzej Franciszek Józefowicz oraz Michał Paryż z Os. Błonie; Halina Główka z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….