XXXI Niedziela Zwykła - 03.11.2019 r.

 1. Spotkanie Kółek różańcowych dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
 2. Dzisiaj przy wyjściu ze świątyni można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 3. Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, w intencjach Ojca Świętego oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
 4. Przez cały listopad, codziennie o godz. 17.25 odmawiany będzie Różaniec za zmarłych, a o godz. 18. 00 Msza św. ofiarowana za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych są wyłożone na stolikach z prasą. Można je składać w zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych polecanych z Osiedla Błonie. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy okazji wypominek.
 5. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie. Zrobiliśmy rezerwację dla naszej parafii na 50 osób na czwartek 7 listopada na godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Seans w kinie Bajka. Koszt 14 zł.
 6. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XII edycji „Z Kulturą do Nieba” – Koncert zespołu historyczno-patriotycznego „Forteca” w ramach obchodów Narodowego Dnia Niepodległości. Koncert w sobotę 9 listopada o godz. 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 7. Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy zapraszają pracowników kolei, emerytów i rencistów na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasna Górę w dn. 16 – 17 listopada. Wyjazd z PKP Lublin pociągiem pielgrzymkowym o godz. 9.50 w sobotę 16 listopada.
 8. Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne odbędą się w naszej parafii od 18 – 20 listopada po Mszy wieczornej. W ciągu trzech dni odbędą się projekcje niezwykle poruszających filmów, ze świadectwami i modlitwą. Szczegóły na plakatach.
 9. Kawiarenka dzisiaj nie czynna. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Święci z misją specjalną. Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuł o. Andrzeja Derdziuka: Format na miarę Nieba. Na stolikach z prasą jest wyłożony kolejny numer Zwiastuna, a w nim chociażby artykuł naszego organisty p. Grzegorza o św. Cecylii, czy lekcja historii p. Marcina Krzysztofika o ks. Jerzym Popiełuszce. Jest także inna parsa. Zachęcamy do czytania prasy.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech doświadczenie spotkania Jezusa w Eucharystii wypełnia nasze życie chrześcijańskie radością, kieruje ku innym, i w ten sposób prowadzi nas do świętości.
 11. Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, szczególnie Henryka Pizoń z Os. Błonie, oraz Stanisława Semenowicza, mieszkającego poza naszą parafią, jednak wspominamy go, bo przez wiele lat pracował z br. Kalikstem przy budowie naszego kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….