Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2019 r.

  1. W radosną Uroczystość Wszystkich Świętych gromadzimy się na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, znanych i nieznanych świętych, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą się chwałą zbawionych w niebie oraz prosić Boga, żeby nas wszystkich powołał do udziału w chwale Świętych.
  2. Przypominamy, że od 1- 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu to: nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Korzystajmy z tego bogatego skarbca Kościoła.
  3. Jutro – 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku  świątecznego: czyli o  godzinie: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00.
  4. Od poniedziałku, przez cały listopad, codziennie o godz. 17.25 odmawiany będzie Różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych są wyłożone na stolikach z prasą. Przez cały pierwszy tydzień listopada będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla  Błonie. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy tej okazji.
  5. „Bal wszystkich świętych” dla dzieci, odbędzie się w najbliższą niedzielę. Zapraszamy wtedy wszystkie dzieci po Mszy św. o godz. 11.30 do amfiteatru. Warunek, który trzeba spełnić, jest taki: trzeba przebrać się za jakiegoś ulubionego świętego lub za aniołka.  W takim ubraniu można już przyjść na Mszę św., a po Mszy do amfiteatru.
  6. Od 1 listopada w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie. Zrobiliśmy rezerwację dla naszej parafii na 50 osób na czwartek 7 listopada na godz. 16.00. Seans w kinie Bajka. Koszt 14 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. Wszystkim Wam Bracia i Siostry, powołani przez Boga do świętości, życzymy mocnego trwania w wierze, nadziei i miłości.