XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019 r.

 1. Dzisiejsze ofiary złożone na tace, z racji na niedzielę misyjną, którą obchodzimy w Kościele, będą przeznaczone na misje prowadzone przez braci kapucynów naszej prowincji.
 2. Dzień Wspólnoty Kościoła Domowego rejonu Poczekajka rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 10.00, następnie spotkanie w Kuźni. Zapraszamy bardzo serdecznie na to spotkanie również inne małżeństwa, zainteresowane duchowością Kościoła Domowego.
 3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec jest odpowiedzią na gorącą prośbę Matki Bożej o modlitwę. Zachęcamy do codziennego różańca. W kościele różaniec codziennie o godz. 17.30.  Różaniec dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Na porannych Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom Św. Jana Pawła.  Natomiast na Mszy wieczornej o godz. 18.00 nowenna do św. Rity, a wcześniej różaniec w intencjach składanych za Jej wstawiennictwem.
 5. We wtorek,  na Mszę wieczorną, czyli na godz. 18.00, zapraszamy także wszystkich ministrantów i lektorów oraz chętnych chłopców do służby Bożej, na inaugurację roku duszpasterskiego. Po Mszy św. spotkanie w sali konferencyjnej.
 6. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio we środę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.
 7. Spotkanie związane z aspektami medycznymi i profilaktyką raka piersi, odbędzie się 25 października o godz. 18.00 w Hotelu Focus. Wykład poprowadzi dr. Konrad Futyma, ginekolog. Wstęp wolny.
 8. Na stolikach z prasą są wyłożone kartki do modlitwy za zmarłych, na tzw. „wypominki”. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym mają być czytane wspomnienia za zmarłych, według danego osiedla, jak to było podane w zeszłą niedzielę.
 9. Zapraszamy do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj na wyjątkowe ciasto i kawę zapraszają siostry Kapucynki z ul. Romanowskiego. Pamiętajmy, że  kupując ciastko lub kawę w kawiarence wspieramy w ten sposób różnorodne duszpasterskie potrzeby parafii.
 10. Link do obejrzenia Koncertu Wdzięczności i Uwielbienia za św. Jana Pawła II, który odbył się w naszym kościele 10 października, jest podany na naszej stronie internetowej parafii. Zachęcamy do obejrzenia.
 11. W kościele zostały zamontowane dwie nagrzewnice. Mają one na celu dogrzanie wnętrza kościoła poprzez nadmuch ciepłego powietrza. Koszt tych prac wyniósł 37 tys zł. 
 12. Zapraszamy do Punktu Książki i Biblioteki Parafialnej. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Misjonarze bez habitów. Natomiast w Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: Ofiara ruszyła lawinę. Jest również dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz nasz Zwiastun.
 13. Dziękujemy za ofiary do puszek złożone w ubiegłą niedzielę na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wyniosły 11 629 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za tak wielką hojność.
 14. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Miesiąca Misyjnego, Słowo Boże będzie głosił o. Krzysztof Borodziej, misjonarz oblat, i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne oblatów.
 15. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła dziękujemy za wszelkie dobro, życzymy serdecznej opieki Bożej, i przypominamy o codziennej wytrwałej modlitwie przed Panem.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Jakubowski z Os. Sienkiewicza oraz Stanisław Frąk z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..