XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019 r.

 1. Dzisiaj w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego, przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła.
 2. Na zakończenie dzisiejszego dnia, wraz ze SPPP zapraszamy na koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, wspominając również 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r. Koncert o godz. 19.15 w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 3. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 11.30.
 4. Koncert Wdzięczności i Uwielbienia za św. Jana Pawła II, który odbył się w naszym kościele we czwartek, będzie drugi raz transmitowany dzisiaj o godz. 14.00 w TV TRWAM. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i podania informacji dalej.
 5. Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pedagogom, pracownikom szkół dziękujemy za ich nieocenioną pracę oraz życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci młodzieży.
 6. W piątek przypada święto św. Łukasza patrona służby zdrowia. Wszystkim pracownikom służby zdrowia oraz naszym braciom kapelanom: Krzysztofowi i Grzegorzowi, posługującym w szpitalu dziękujemy za ich codzienną posługę miłosierdzia wobec chorych, i życzymy wszelkiego dobra od ludzi i od Pana Boga.
 7. Z okazji 30-lecia Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina zapraszamy 17 października do auli KUL-u, na konferencję i spektakl poświęcony bł. Hannie Chrzanowskiej. Szczegóły na stronie Hospicjum.
 8. Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy w dn. 22-24 listopada. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 9. Na stolikach z prasą są już wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy aby na kartkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane wypominki: I – tydzień (od 4 listopada) zmarli z osiedla Błonie, II tydzień zmarli z osiedla Sienkiewicza, III tydzień zmarli z Osiedla Krasińskiego i IV tydzień zmarli z osiedla Konstantynów.
 10. Zapraszamy dziś do Kawiarenki „U Franka” na rozmowy przy bardzo dobrym kawałku ciastka i przy kawie. Domowe ciasto serwują dziś Rodziny Domowego Kościoła.   
 11. Makulatura na misje od czwartku od 8.00 do godz. 16.00 w sobotę. Kontener będzie podstawiony przy kancelarii. Prosimy o zachowanie porządku i bardzo dziękujemy.
 12. Film pt. “Złączyć się z Narodem” poświęcony repatriacji i życiu Polaków w Kazachstanie, będzie wyświetlany na KUL-u, 28 października o godzinie 18:00 w Auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po filmie spotkanie z reżyserem Jerzym Szkamrukiem i możliwość dyskusji. Wstęp wolny.
 13. Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego na Podwalu obchodzi w tym roku 70-lecie powstania. Społeczność Szkolna chciałaby dotrzeć do wszystkich swoich absolwentów i zaprosić na uroczystości, które odbędą się 15 listopada (piątek). Szczegóły dostępne są na stronie szkoły.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy gościć studentów z KUL wraz ze swoim duszpasterzem. Będzie to promocja uczelni oraz możliwość wsparcia uczelni dobrowolną ofiarą do puszek przed kościołem.
 15. Pierwszy w historii naszej parafii „Bal wszystkich świętych” dla dzieci odbędzie się w niedzielę 3 listopada. Zapraszamy wtedy wszystkie dzieci po Mszy św. o godz. 11.30 do amfiteatru. Warunek jaki trzeba spełnić, to:  przebrać się za jakiegoś ulubionego świętego lub za aniołka. Skrzydła w górę!! Zapraszamy.
 16. Zapraszamy do Punktu Książki i Biblioteki Parafialnej. W Punkcie Książki można nabyć małą książeczkę z modlitwami kanonizowanego dziś w Rzymie św. Kardynała Newmana. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł o Prymasie Tysiąclecia: Uczył, jak kochać Boga i Polskę. Natomiast w Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł: Logika wiary. Jest również dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz nasza gazetka parafialna Zwiastun. Zachęcamy do czytania.
 17. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z jakim na co dzień się spotykamy, składamy Wam serdeczne Bóg zapłać, prosząc Boga w Waszych intencjach o umocnienie Was w łasce wiary i dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie i w sakramentach.
 18. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności:  Andrzej Wojnowski z Os. Sienkiewicza oraz Józef Kłódka z Os. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..
 19. Polećmy również całą naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków opiece Matki Bożej Fatimskiej, w dniu wyborów do Parlamentu Rzeczypospolitej, prosząc o dar mądrości i solidarności dla nas wszystkich. Pod Twoją obronę…