XXVII Niedziela Zwykła - 06.10.2019 r.

 1. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na różaniec św. o godz. 17.30. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na różaniec we wtorek i środę na godz. 16.30.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, o godz.  15.00 spotkanie kółek różańcowych w kaplicy Matki Bożej.
 3. Jutro w par. Matki Bożej Różańcowej Główna Msza św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału wiernych, również ze względu na to, że jest to Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej.
 4. Tegoroczny Koncert Papieski pt. „Jan Paweł II Przyjaciel Lublina”, transmitowany przez TV TRWAM odbędzie się w naszym kościele we czwartek 10 października o godz. 19.00. Ze względów technicznych i organizacyjnych, nasz kościół we czwartek, po porannych Mszach, będzie zamknięty do godz. 17.00. Dopiero od godz. 17.00  będą wpuszczani ludzie do kościoła. Nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Dzieci zapraszamy tego dnia również na różaniec dopiero na 17.30. O godz. 18.00 Msza św. O godz. 19.00 koncert. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie na ten koncert wdzięczności i uwielbienia za Jana Pawła II. Wśród wykonawców koncertu między innymi Halina Frąckowiak. 
 5. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje o charyzmacie wspólnoty. Nauki z modlitwą we środy o godz. 19.30 w amfiteatrze.
 6. Młodzież studencką zapraszamy na Rekolekcje na dobry początek. Rekolekcje potrwają od środy do piątku, 9 – 11 października. Zapraszamy ludzi młodych na godz. 19.30 do tzw. „starego kościoła”.  Rekolekcje poprowadzą bracia dominikanie. 
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Przed kościołem młodzież poprowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej młodzieży z rodzin mniej zamożnych. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła, będącego żywym pomnikiem papieskim.
 8. Na zakończenie Dnia Papieskiego, SPPP zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XII edycji „Z Kulturą do Nieba” – koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy, w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Koncert w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 9. Wszystkim studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki, naszym braciom seminarzystom, życzymy odwagi, cierpliwości i otwartości na dary Ducha Świętego.
 10. Dziś w „Kawiarence u Franka” goszczą nas Członkowie Grupy Modlitwy św. o. Pio. Zapraszamy na bardzo dobre domowe ciasto i kawę. A wieczorem na godz. 9.15 na koncert Flamenco do amfiteatru.
 11. Spotkanie z panią Magdaleną Ogórek we wtorek 8 października o godz. 19.30 w amfiteatrze. Będzie to spotkanie autorskie i promocja książki Lista Wachtera, z możliwością nabycia książki i autografu autorki.
 12. Spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej 25 października o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.
 13. Zapraszamy do Punktu Książki. Na stolikach wyłożona jest prasa katolicka. Jest pierwszy powakacyjny Zwiastun. Zachęcamy do lektury czasopism i prasy, ale również prosimy o regulowanie opłat za prasę, z której musimy się rozliczyć.
 14. Dziękujemy za wszelkie ofiary na klasztor i kościół, dziękujemy za Waszą hojność na inne dzieła miłosierdzia i apostolstwa. Niech miłość Boża wypełnia wasze serca a św. Franciszek – patron naszego kościoła niech wyprasza gorliwość w pełnieniu woli Bożej.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Ryszard Miroński z Os. Krasińskiego, Kazimiera Teresa Ziemińska z Os. Błonie, Alina Komsta oraz Danuta Malikowska z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….

OŚWIADCZENIE

Informujemy wszystkich naszych Parafian, że ustawiane banery wyborcze na terenie przylegającym bezpośrednio do terenu kościoła są ustawiane niezależnie od nas. Mimo naszych usilnych próśb i działań, aby z przestrzeni otaczającej nasz kościół, nie robić miejsca kampanii wyborczej, spotykamy się jednak z umieszczaniem banerów. Okazuje się bowiem, że pas zieleni od Al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino należy do miasta, mimo że my jako klasztor i parafia, utrzymujemy tam stały porządek, traktując to jako jednolity teren zielony, bez wyraźnej granicy oraz przylegający bezpośrednio do posesji kościoła. Niezależnie od naszej woli takie banery się pojawiają, a my nie mamy prawa ich usunąć. Podajemy to oświadczenie, aby wyjaśnić wszelkie ewentualne wątpliwości w tej sprawie.

o. Mirosław Ferenc, proboszcz