XXVI Niedziela Zwykła - 29.09.2019 r.

 1. Ruszyła po wakacjach Kawiarenka „U Franka”. Zapraszamy dziś na kawę i ciasto w imieniu Odnowy w Duchu Świętym, której dziękujemy za dzisiejszą „diakonię kulinarną”.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.15 zapraszamy na spektakl teatru „Kropka Po Prostu”. Będzie to pierwsze wydarzenie po wakacyjne w ramach projektu  XII  edycji „Z  Kulturą do Nieba” organizowane przez SPPP. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek rozpocznie się miesiąc październik. Zapraszamy codziennie  na różaniec  św. o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie, w miarę możliwości w kościele, ale także do pielęgnowania jej w rodzinach. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny na różaniec we  wtorki,  środy i czwartki   na godz. 16.30.  
 4. Trwa do czwartku Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka. Zapraszamy codziennie na Godzinki o św. Franciszku  o godzinie 17.00 i na Mszę św. o godzinie 18.00.
 5. Uroczystość św. Franciszka w piątek. O godz. 6.05 godzinki, następnie Msze św. odprawiane będą w porządku świątecznym, tzn.: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30. Uroczysta Msza koncelebrowana o godz.  18.00, a po Mszy nabożeństwo Transitus i  uczczenie relikwii św. Franciszka. Słowo Boże będzie głosił o. Stanisław Nowak, dominikanin. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół św. Franciszka.
 6. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje związane z poznaniem charyzmatu wspólnoty. Spotkania rozpoczną się w środę 2 października o 19.30 w amfiteatrze. Nauki z modlitwą będą głoszone przez 5 kolejnych tygodni we środy. Poprowadzi je o. Radomir. Zapraszamy.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota m-ca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej i modlitwa za kapłanów. W piątek przypada Uroczystość św. Franciszka, ale spowiedź dla dzieci tak jak zawsze, czyli od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. W sobotę Msza św. o godzinie 18.00 z Nieszporami Maryjnymi oraz czuwanie z medytacją i różańcem po Mszy.
 8. W piątek swoje imieniny będzie obchodził br. Franciszek Tołczyk, ekonom klasztoru i duszpasterz dzieci przedszkolnych. Msza św. w jego intencji w piątek o godz. 18.00.
 9. Natomiast w niedzielę 6 października, swoje imieniny będzie obchodził Artur Fredo, Rektor WSD Kapucynów na Poczekajce oraz wikary klasztoru. Na mszę św. w jego intencji zapraszamy w sobotę 5 października na godz. 6.30.  Obu solenizantów polecamy również Waszej modlitwie.
 10. Dzień skupienia dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę 5 października. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Sali konferencyjnej. O godz. 16.30 w kościele nabożeństwo przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Na to nabożeństwo zapraszamy również rodziców oraz w miarę możliwości świadków i chrzestnych. Prosimy o przyniesienie świec. 
 11. Od przyszłej niedzieli, czyli od 6 października zapraszamy szczególnie dzieci przedszkolnych z rodzicami na Msze św. o godz. 11.30 już do „starego kościoła”.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej, zapraszamy do amfiteatru na spektakl Baśnie Flamenco, któremu towarzyszyć będzie charytatywna zbiorka na operację 12 letniego Adama. Wstęp wolny.
 13. W przyszłą niedziele słowo Boże będzie głosił br. Jacek Romanek, kustosz sanktuarium MB Pocieszenia w Orchówku.
 14. Spotkanie Koła Fotograficznego we wtorek na godz. 18.00 w Sali konferencyjnej.
 15. Jest organizowana Pielgrzymka do Indii śladami św. Matki Teresy z Kalkuty w styczniu 2020. Organizatorem jest parafia MB Różańcowej. Szczegóły w tamtej parafii. 
 16. Tegoroczny Koncert Papieski „Jan Paweł II Przyjaciel Lublina”,  transmitowany przez TV TRWAM odbędzie się w naszym kościele w czwartek 10 października o godz. 19.30. Szczegóły za tydzień.
 17. Zapraszamy do Punktu Książki oraz do czytania prasy katolickiej. Ciekawe artykuły w Gościu Niedzielnym oraz w Niedzieli. Pierwszy po wakacyjny numer Zwiastuna ukaże się dopiero na św. Franciszka.
 18. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na metropolitalne seminarium duchowne w Lublinie.  Na ten nowy tydzień, niech Bóg obdarzy Was  głęboką wyobraźnią miłosierdzia. Polecamy Was wszystkich szczególnej opiece św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. A wszystkim dzisiejszym solenizantom składamy życzenia wiary, odwagi, pokoju oraz radości.  
 19. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Hoczyk z Os. Sienkiewicza,  Jan Adam Olejarczyk z Os. Krasińskiego oraz Kazimierz Kosicki z Os. Konstantynów.  . Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….