XXV Niedziela Zwykła - 22.09.2019 r.

1. Jutro wspomnienie św. o. Pio. Zapraszamy szczególnie na Mszę wieczorną o godz. 18.00.

2. W środę 25 września rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu, patrona Parafii. Nowenna będzie prowadzona od godz. 17.00. Najpierw Godzinki o św. Franciszku, później Różaniec, i o godz. 18.00 Msza św. Zapraszamy bardzo serdecznie parafian i wszystkich czcicieli św. Franciszka.

3. Chór parafialny zaprasza wszystkich, którzy chcą się zaangażować w śpiew podczas liturgii. Warto przyjść, posłuchać i wziąć udział w śpiewie podczas liturgii. Próby chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali muzycznej . Bardzo gorąco zapraszamy.

4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek 27 września o godzinie 18.00. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.30.

5. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast w sobotę 28 września o godz. 15.00. Gromadzimy się w dwóch miejscach, jak w zeszłym roku: jedno przy Leclercu, drugie miejsce przy skrzyżowaniu Al. Kraśnickiej i Bohaterów Monte Cassino.

6. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio zaprasza na ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Piona Jasnej Górze, które odbędzie się   28/29 września (sobota/niedziela). Wyjazd o godz. 1230 w sobotę 28 września. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt p. Ewa Drzewiecka.

7. W przyszłą niedziele pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie w amfiteatrze po Mszy św. o godz. 11.30. Dzieci prosimy, aby przyniosły wtedy do poświęcenia różańce. 

8. Spotkanie dla pielgrzymów Grupy nr 3 również w niedzielę za tydzień. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, a następnie spotkanie integracyjne w „Kuźni”.

9. W przyszłą niedziele o godzinie 19.15 zapraszamy na spektakl teatru „Kropka Po Prostu”, działającego w IX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Spektakl p.t. „Bajka o słowie na „TE”. Będzie to pierwsze wydarzenie po wakacyjne w ramach projektu  XII  edycji „Z  Kulturą do Nieba” organizowane przez SPPP. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

10. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oazy. Spotkania w piątki o godz. 18.00 w salce pod kościołem. Wejście przy kancelarii.

11. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na rekolekcje do Kodnia w dn. 27-29 września. Szczegóły dla zainteresowanych na plakacie przed głównymi drzwiami kościoła.

12. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny chociażby ciekawy artykuł: Jak pachnie Bóg? Natomiast w tygodniku Niedziela historyczny artykuł: Niewygodna prawda. Zachęcamy do lektury.

13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Życzymy Wam nieustannego wzrostu w wierze oraz w miłości do Boga i bliźnich.  

14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Ireneusz Tomczyk z Os. Konstantynów oraz Janusz Piechota z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….