XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIX Tydzień Wychowania. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o dzieciach i młodzieży, ale również o tych, którzy biorą bezpośredni udział w procesie formacji dzieci i młodzieży, czyli o rodzicach, wychowawcach, katechetach i duszpasterzach.  Zachęcamy też, do zapoznania się z adhortacją papieża Franciszka skierowaną do młodzieży: Chistus vivit.
 2. Społeczność Zespołu Szkól Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego połączone z Uroczystością obchodów Rocznicy Obrońców Lublina z udziałem wojska, kombatantów i władz miasta. Uroczystość rozpocznie się Mszą św.  w naszym kościele jutro o godzinie 10.00,  a po niej przejście pod pomnik i dalsza część obchodów.
 3. We wtorek Święto Stygmatów św. Franciszka. Porządek Mszy św. zwykły.
 4. W tym tygodniu jeszcze trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców w niedzielę 29 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Wtedy też będą podane wszystkie inne informacje.
 5. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę  6 października o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 6. Informujemy, że po wakacyjnej przerwie, wznowiła swoje działanie Poradnia Rodzinna, w której porady są bezpłatne. Zachęcamy do korzystania z porad specjalistów, psychologów i prawników.
 7. Poszukujemy katechety do pracy w Przedszkolu nr 48. Informacje szczegółowe u proboszcza.
 8. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela warto chociażby przeczytać artykuł: Fajna Msza. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Pod krzyżem najjaśniej. Przy okazji, bardzo prosimy o regulowanie opłaty za prasę, gdyż okazuje się, że co miesiąc musimy dopłacać ponad 2000 zł, bo są tak duże braki w skarbonkach. Dlatego apelujemy o uczciwość w tej sprawie. To są pisma za które musimy zapłacić.
 9. W przyszłą niedzielę na niektórych Mszach św. będziemy gościć młodzież z Łomży z br. Adamem Mianowskim, którzy wieczorem, po ostatniej Mszy św. poprowadzą także Modlitwę Uwielbienia. Bardzo serdecznie zapraszamy już dzisiaj na ten wieczór.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy za ofiary na grobowiec.  Dziękujemy za dzisiejsze wsparcie materialne naszych braci misjonarzy. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Maryi towarzyszy Waszym troskom i radościom w codziennym życiu.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Brygida Lewicka z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….