XXIII Niedziela Zwykła - 08.09.2019 r.

 1. Dzisiaj przed kościołem – w godz. od 8.00 do 14.00 – zapraszamy do skorzystania z oferty tzw. Białej Niedzieli. Przed kościołem wolontariusze fundacji siepomaga.pl zbierają na leczenie i operację nóżki Wiktorii Dyś. Dziękujemy za te dodatkowe ofiary.
 2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek 13 września na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne z różańcem i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w sobotę 14 września Odpust u Ojców Dominikanów na Starym Mieście. W związku z akcją „Polska pod Krzyżem” która ma się odbyć tego dnia we Włocławku, informujemy, że z naszej parafii nie zebrała się wymagana grupa osób. Ci, którzy się zapisali na listę, i nadal chcą jechać, proszeni są o kontakt w zakrystii, gdyż wyjazd będzie połączony z grupą z par. św. Wojciecha. Tych, którzy chcą się włączyć w modlitwę na miejscu, zapraszamy w sobotę 14 września do naszego kościoła. Początek o godz. 20.00. W programie droga krzyżowa, różaniec, Msza Święta o 22.00 i adoracja do 1.00. Chcemy wynagradzać i modlić się za Ojczyznę.
 4. Rada Dzielnicy Konstantynów zaprasza na festyn rodzinny „Zakończenie lata” w dniu 15 września przy Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Krasińskiego. Festyn w godz. Od 12.00 do 22.00.
 5. Pierwsze spotkaniu chóru parafialnego odbędzie się w poniedziałek, 16 września, o godz. 19.00 w Sali muzycznej. Zapraszamy wszystkich chętnych do rozwijania talentu i służby liturgicznej.
 6. Msze św. dla dzieci przedszkolnych o godzinie 11.30 w starym kościele rozpoczną się dopiero od października.
 7. Do niedzieli 22 września można w kancelarii zapisywać dzieci do I Komunii św. do grupy parafialnej. Prosimy jednak, żeby to były rzeczywiście dzieci, które należą do naszej parafii. Inne dzieci, idą do Komunii ze swoją szkołą i klasą na terenie parafii do której należą. Terminy I Komunii są podane na stronie internetowej parafii.
 8. Społeczność Zespołu Szkól Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej zaprasza na uroczystości 80 – tej Rocznicy Obrońców Lublina  z udziałem wojska, kombatantów i władz miasta.   Uroczystość rozpocznie się Mszą  św.  w naszym kościele w poniedziałek 16 września o godzinie 10.00,  a po niej przejście pod pomnik i dalsza część obchodów.
 9. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można także nabyć podręczniki do religii. Polecamy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o niszczeniu polskiej kolei i jej modernizacji, pt: „Kiedy nasza kolej, a w tygodniku Niedziela polecamy artykuł o miejscu religii w szkole pt: „Katecheza na cenzurowanym”
 10. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru, za ofiary składane na grobowiec, serdecznie dziękujemy. Na nadchodzący tydzień Wam i Waszym bliskim życzymy otwarcia się na działanie Boga i odwagi życia według słowa Bożego.
 11. W przyszłą niedziele będą zbierane do puszek przed kościołem ofiary na „Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Społecznego Przekazu”.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odszedł: Jacek Brodzicki.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…