XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019 r.

  1. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą pamięcią i modlitwą ogarniamy wszystkie ofiary tego straszliwego okresu naszej historii i prosimy Boga, żeby zachował świat od wojny.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca, zapraszamy Członków Żywego Różańca, oraz nowych chętnych, na spotkanie o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
  3. Dzisiaj również witamy w naszej wspólnocie zakonnej Grzegorza Brzezińskiego, który podejmuje obowiązki kapelana szpitala na Kraśnickiej. Niech Pan go prowadzi w tej posłudze wobec chorych.
  4. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież oraz rodziców i nauczycieli zachęcamy do rozpoczęcia tego kolejnego roku z odwagą i wiarą w przyjaźni z Bogiem oraz polecamy Was wszystkich wstawiennictwu Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 I   czwartek –  adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą  dziękczynno-błagalną o nowe powołania kapłańskie i zakonne – od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej

I  piątek –  Dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

I sobota miesiąca – zapraszamy na Mszę św. z nieszporami o godz. 18.00,  następnie na różaniec i czuwanie modlitewne.

6. Od 2 września rusza po wakacjach Ognisko Muzyczne przy parafii. Zapraszamy osoby w każdym wieku do podjęcia kształcenia na wszystkich rodzajach instrumentów oraz wokalnie. Szczegóły na plakatach przed kościołem.  Zapisy u pana Tomasza, organisty.

7. Rusza także po wakacyjna akcja „Makulatura na Misje”. Makulaturę można przynosić od czwartku 5 września do soboty po południu 7 września.

8. Kandydaci do Bierzmowania rozpoczynają po wakacjach swoje spotkania. Najbliższe spotkanie ogólne odbędzie się 7 września o godz. 9.00 w sali konferencyjnej. Prosimy o obowiązkową obecność i przyniesienie ze sobą indeksów. O spotkaniach w grupach informują kandydatów animatorzy.

9. Ewangelizacyjna modlitwa „Polska pod Krzyżem” organizowana przez inicjatorów akcji “Różaniec do granic” i „Wielka pokuta” odbędzie się 14 września we Włocławku. Koszt 80 zł jeśli zbierze się grupa minimum 40 osób. Zapisy do 8 września w zakrystii,  kancelarii lub na furcie. Na stolikach są wyłożone foldery z informacją. 

10. Do niedzieli 22 września można w kancelarii zapisywać dzieci do I Komunii św. do grupy parafialnej. Prosimy jednak, żeby to były rzeczywiście dzieci, które należą do naszej parafii. Inne dzieci, idą do Komunii ze swoją szkołą i klasą na terenie parafii do której należą. Terminy I Komunii są podane na stronie internetowej parafii.

11.  Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zaprasza za tydzień, czyli 8 września, na tzw. Białą Niedzielę, w godz. od 8.00 do 14.00. Szczegółowe informacje są na folderach wyłożonych na stolikach z prasą oraz  na plakatach. 

12. W przyszłą niedzielę, do puszki przed kościołem, będzie również możliwość wsparcia finansowego Wiktorii Dyś, dziecka, które czeka na operację. 

13.  Legion Maryi zaprasza na Doroczny Zlot Generalny, który odbędzie się 21 września w naszym kościele od godz. 9.00. Celem Legionu jest niesienie Maryi światu jako niezawodnego środka zdobycia świata dla Jezusa. 

14.  Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można także nabyć podręczniki do religii. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach

15. Przypominamy, że na stronie  KEP można pobrać wzór oświadczenia, które rodzice mają prawo złożyć w szkole,  w celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia. 

16. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w kształtowaniu swego umysłu i serca. Nauczycielom i Katechetom sił do przekazywania wiedzy i mądrości, a Wam  wszystkim Kochani Parafianie, Przyjaciele Poczekajki i Dobrodzieje życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i  odwagi świadczenia o Chrystusie.

17. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Maria Frączek oraz Czesław Fałek z Os. Konstantynów.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….