XXI Niedziela Zwykła - 25.08.2019 r.

 1. Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej zaprasza na Uroczystości 41 rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej. Uroczystości odbędą się w sobotę 31 sierpnia i w niedzielę 1 września. W sobotę 31 sierpnia wyruszą także piesze pielgrzymki do Wąwolnicy. Wyjście pielgrzymów z naszego kościoła około godz. 7.30 po Mszy porannej. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymowaniu do Sanktuarium Matki Bożej. Szczegółowy program na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej sanktuarium. 
 2. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek Mszy św. zwyczajny.
 3. W czwartek, po 6 – letniej posłudze w szpitalu na Kraśnickiej, pożegnamy br. Tomasza Rogalińskiego, który podejmie posługę w Zakroczymiu. Dziękujemy mu za troskę o chorych, o personel szpitala, za całą jego pracę duszpasterską i życzymy mu Bożego prowadzenia i opieki Matki Bożej na nowej placówce.
 4. W przyszłą niedzielę, na godz. 11.30 zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół naszej parafii na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny. Dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej prosimy również o przyniesienie plecaków do poświęcenia na ten nowy etap w ich życiu.
 5. Od przyszłej niedzieli wracamy do porządku przed wakacyjnego, czyli nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 19.30, tylko popołudniowa o 16.00 i wieczorna o godz. 18.00.
 6. Spotkanie kółek różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
 7. Ewangelizacyjna modlitwa „Polska pod Krzyżem” organizowana przez inicjatorów słynnej akcji “Różaniec do granic” i „Wielka pokuta” odbędzie się 14 września we Włocławku. Ruszają zapisy dla chętnych na wyjazd z naszej parafii. Koszt 80 zł jeśli zbierze się grupa minimum 40 osób. Zapisy do 8 września w zakrystii, kancelarii lub na furcie.
 8. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można także nabyć podręczniki do religii. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach.
 9. Na ostatni tydzień wakacji, życzymy wszystkim zdrowia, pogody ducha i nowych sił oraz wytrwałości w czynieniu dobra. Niech Matka Boża, Patronka naszej Parafii wspiera Was we wszystkich waszych potrzebach i wyprasza błogosławieństwo swojego Syna.
 10. Jeszcze Apel KEP do rodziców: „Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje. Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: katecheza.episkopat.pl oraz jest  wyłożony na stolikach z prasą.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marian Warmiński oraz Halina Olszewska z Os. Sienkiewicza, Aleksandra Łakoma z Os. Krasińskiego, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….