XX Niedziela Zwykła - 18.08.2019 r.

 1. Wszystkim pielgrzymom, uczestniczącym w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę dziękujemy za ich modlitwę i poświęcenie. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad zorganizowaniem transportu, miejsc noclegowych, opieki medycznej, wyżywienia i porządku. Na ręce pani Asi Kontnik dziękujemy całej ekipie kuchni pielgrzymkowej, za zdrową, żywieniową troskę o pielgrzymów. W szczególny sposób dziękujemy przewodnikowi grupy „kapucyńskiej trójeczki”, br. Piotrowi Krawczykowi, naszemu profesorowi br. Andrzejowi Derdziukowi oraz braciom towarzyszącym z seminarium i innych klasztorów.
 2. W tym tygodniu Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w czwartek 22 sierpnia o godzinie 18.00. Wcześniej o godz. 17.20 odczytanie wszystkich próśb za wstawiennictwem św. Rity, a następnie różaniec w tych wszystkich intencjach.
 3. W piątek 23 sierpnia Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio o godzinie 18.00. Intencje na tą Msze św. można składać w zakrystii.
 4. W związku z tym, że na ekrany kin wszedł nowy film: Tajemnica o. Pio, chcemy zaproponować chętnym wspólne obejrzenie i wyjście do kina Bajka w dniu 21 sierpnia (środa) na 16.30. Mamy zarezerwowanych 30 miejsc, zapisy dla chętnych w zakrystii lub kancelarii do wtorku. Cena biletu promocyjna 14 zł.
 5. Zapraszamy ludzi młodych na spotkanie „GOLGOTA MŁODYCH“, które odbędzie się w dniach 22 – 26 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Golgoty Młodych. Koszt przejazdu z Poczekajki autokarem w obie strony to 60 zł. Zapisy na furcie jeszcze do wtorku.
 6. Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej zaprasza na Uroczystości 41 rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej. Uroczystości odbędą się w sobotę 31 sierpnia i w niedzielę 1 września. W sobotę 31 sierpnia wyruszą także piesze pielgrzymki do Wąwolnicy. Wyjście pielgrzymów z naszego kościoła około godz. 7.30 po Mszy porannej.
 7. Za zgodą rady parafialnej, organy z prezbiterium zostały przeniesione na chór po prawej stronie kościoła. Została również przeprowadzona renowacja krzyża misyjnego przed kościołem.
 8. Na stronie parafii i w gablocie ogłoszeń jest już informacja o planowanej na wiosnę pielgrzymce do Włoch z Sycylią.
 9. W Punkcie Książki są już podręczniki do religii do wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela wywiad z kard. Robertem Sarah: Kościół stanął w ogniu. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Chwała za progiem.
 10. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w Waszym życiu, abyście mieli odwagę wybierać Jego słowo.  Polecamy Was wszystkich, także gości przebywających na urlopach, wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi Królowej nieba i ziemi.   
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teodora Winiarczyk z Os. Konstantynów oraz Stanisława Słomianowska z Os. Sienkiewicza.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….