XIX Niedziela Zwykła - 11.08.2019 r.

  1. W drugą niedzielę sierpnia, w kościołach diecezji lubelskiej, ofiary składane na tacę mają być przeznaczone na potrzeby budowanego w Krasnymstawie przez Caritas diecezji lubelskiej Centrum Charytatywnego dla osób potrzebujących.
  2. Natomiast przed kościołem można dziś wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszek skomplikowaną operację nóżki Liliany Gajewskiej, dziecka, któremu pomagają wolontariusze Fundacji Siepomaga.pl. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  3. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszamy Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na wieczorną Mszę św. z Nieszporami, a po niej na różaniec i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W środę, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, 41 Lubelska Piesza Pielgrzymka będzie wchodziła na Jasną Górę. W grupie nr 3 z naszej parafii pod przewodnictwem o. Piotra Krawczyka pielgrzymuje prawie 170 pątników. Wszystkich pielgrzymów polecamy Bożej Opatrzności i życzymy im szczęśliwego powrotu do domów.
  5. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie płodów ziemi: zbóż, ziół i owoców, okazując w ten sposób wdzięczność Panu Bogu za dary natury. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P. Dalej porządek Mszy świętych niedzielny.
  6. Przypominamy, że w wakacje  kancelaria parafialna jest czynna tylko od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 do 19.00.
  7. Do osób młodych kierujemy zaproszenie na wyjazd do Serpelic na spotkanie „GOLGOTA MŁODYCH“, które odbędzie się w dniach 22 – 26 sierpnia. Wszystkie informacje i zapisy na stronie internetowej.  Chętnych, którzy chcą jechać z Poczekajki prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie na furcie klasztornej.  Koszt przejazdu w obie strony to 60 zł.
  8. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można już nabyć podręczniki szkolne do religii. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy wyłożonej na stolikach. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł o Annie Walentynowicz- Matka Solidarności,  a w Gościu Niedzielnym artykuł  o św. Maksymilianie : Miał coś z ognia. Zachęcamy do lektury.
  9. Dziękujemy za ofiary na budowę grobowca na ul. Unickiej. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie materialne. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony na co dzień, na nadchodzący tydzień życzymy Wam wszystkim, waszym Rodzinom, wszystkim gościom przebywającym na wakacjach, obfitości Bożych darów i opieki Maryi naszej Matki i Patronki.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Michał Kwietniewski z Os. Sienkiewicza oraz Barbara Berdecka z Os. Błonie. Polećmy Bożemu Miłosierdziu także Władysława Ziomka, bezdomnego, do którego proszono nas z posługą.  Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….