XVIII Niedziela Zwykła - 04.08.2019 r.

  1. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc wezwania do trzeźwości Narodu oraz miesiąc ważnych wydarzeń historyczno-narodowych w naszej Ojczyźnie, takich jak chociażby 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i krzywd wyrządzanych z powodu nadużywania alkoholu.
  2. Sierpień to także czas pielgrzymek. Wczoraj wyruszyła 41 Piesza Pielgrzymka Lubelska na Jasną Górę pod hasłem: W mocy Ducha Świętego. Zachęcamy do łączności duchowej z pielgrzymami. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.30 i na Msze św. o godzinie 18.00. W godzinie Apelu Jasnogórskiego można się łączyć z pielgrzymami także poprzez media.
  3. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Nadbystrzyckiej.
  4. W związku z koniecznością budowy nowego grobowca dla braci kapucynów na cmentarzu przy ul. Unickiej, którego całkowity koszt szacowany jest na ok. 100 tys. zł., zwracamy się z gorącą prośbą do parafian i dobrodziejów o możliwość wsparcia finansowego. Dobrowolne ofiary można przesyłać na konto klasztoru lub parafii z dopiskiem: „na grobowiec” lub złożyć na furcie, w kancelarii czy zakrystii.  Będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie. Już z całego serca dziękujemy za ofiary które wpływają.  
  5. Tomasz Mantyk, do niedawna wikariusz w naszej parafii, zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2020 roku, której jest opiekunem duchowym. Szczegóły na stronie internetowej parafii i bezpośrednio u niego.
  6. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można już nabyć nowe podręczniki do nauki religii w przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej.
  7. W kancelarii można wybrać sobie zdjęcia z jubileuszy małżeńskich i zamówić u pana Emila.
  8. W przyszłą niedzielę można będzie wesprzeć przed kościołem dobrowolną ofiarą operację nóżki, ciężko chorej, półtora letniej Liliany Gajewskiej. Zbiórkę do puszek przeprowadzą wolontariusze Fundacji Siepomaga.pl.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie pielgrzymów na Fundusz Idę z Tobą oraz za wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Niech Maryja, Matka Boża Anielska wyprasza Wam i Waszym bliskim potrzebne łaski na każdy dzień.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Praszczak  z Os. Konstantynów; Apolonia Janina Kudlicka z Os. Sienkiewicza: Jan Baran z Os. Krasińskiego.  Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….