XVII Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

 1. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Stowarzyszenie Miva Polska, które zajmuje się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy.   
 2. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Lubelską do Grupy nr 3, czyli grupy namiotowej, rozpoczną się 31 lipca od godz. 18.00. Tego samego dnia odbędzie się spotkanie organizacyjne o godz. 19.00. Zachęcamy do pójścia na szlak pielgrzymkowy. Możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” pokrywając choćby w części koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając też intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii, przy furcie lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Idę z Tobą“. Można też ofiarować na kuchnię pielgrzymkową warzywa, dostarczając je przy furcie 2 sierpnia od godz. 17.00.
 3. W piątek 2 sierpnia Święto Matki Bożej Anielskiej, czyli Odpust Porcjunkuli. Można tego dnia zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych pod zwykłymi warunkami tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów, spowiedź, Komunia św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. O godz. 6.05 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze święte z rana: 6.30, 7.30, 8.30  oraz  Msza wieczorna o godz. 18.00 z  Nieszporami Maryjnymi i procesją.
 4. W sobotę 3 sierpnia wyrusza Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę z naszej parafii, poprowadzi w tym roku br. Piotr Krawczyk. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11.00 Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię. Zachęcamy do modlitwy za pielgrzymów i duchowej łączności. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.30 i na  Mszę św. o godzinie 18.00,  a w godzinie Apelu Jasnogórskiego o duchowe łączenie się z pielgrzymami.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
 • I  czwartek –  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne – od godziny 15.00  – w kaplicy Matki Bożej.
 • I piątek – nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30 ze względu na wakacje. Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 • I sobota – Msza św. z Nieszporami  o godzinnie 18.00 a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, czuwanie i różaniec.
 1. W związku z koniecznością budowy nowego grobowca dla braci kapucynów na cmentarzu przy ul. Unickiej, którego całkowity koszt szacowany jest na 100 tys. zł., zwracamy się z gorącą prośbą do parafian i dobrodziejów o możliwość wsparcia finansowego. Dobrowolne ofiary można przesyłać na konto klasztoru lub parafii.  Będziemy bardzo wdzięczni za każdą ofiarę.
 2. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Matka Boża Anielska wyprasza Wam potrzebne łaski na co dzień, a wszystkim przebywającym na urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Lidia Katarzyna Kubala z Os. Krasińskiego oraz Henryka Maria Cwynar z Os. Krasińskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…