XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2019 r.

  1. Dziś wolontariusze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina będą przed kościołem zbierać środki na pomoc dzieciom z Gruzji i na wsparcie gruzińskich rodzin, które wciąż odczuwają skutki wojny rosyjsko-gruzińskiej.
  2. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity jutro o godzinie 18.00. Przed Mszą różaniec. Intencje do modlitwy można składać jeszcze w zakrystii.
  3. We wtorek 23 lipca, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. we wszystkich intencjach modlitewnych składanych za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.
  4. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził br. Krzysztof Groszyk – kapelan szpitala na Kraśnickiej. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w czwartek na godz. 6.30.
  5. W piątek 26 lipca swoje imieniny będzie obchodził br. Mirosław Ferenc, proboszcz parafii. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek na godz. 6.30. Obu solenizantów polecamy również Waszym modlitwom.
  6. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Lubelską do Grupy nr 3, czyli grupy namiotowej, rozpoczną się 31 lipca od godz. 18.00. Tego samego dnia odbędzie się spotkanie organizacyjne o godz. 19.00. Na stolikach z prasą są wyłożone obrazki z informacją o pielgrzymce. Zachęcamy do pójścia na szlak pielgrzymkowy. Grupę poprowadzi w tym roku br. Piotr Krawczyk. Możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” pokrywając choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając też intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii, przy furcie lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Idę z Tobą”.
  7. Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, za tydzień po każdej Mszy św. Poświecenie pojazdów odbędzie się na parkingu przy Monte Cassino, na parkingu szpitalnym przy ul. Pielęgniarek oraz przed kościołem. Przy tej okazji prosimy kierowców o rozsądek przy wjeżdżaniu na teren kościoła, żeby to było miejsce tylko dla ludzi starszych i niepełnosprawnych.
  8. W piątek Wspomnienie Rodziców Najświętszej Maryi Panny – św. Joachima i św. Anny. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach z tej okazji.
  9. Wam wszystkim Kochani Parafianie, Sympatycy i przyjaciele kapucynów, drodzy goście przebywający na urlopach, życzymy  obfitości Bożych darów oraz przeżywania każdego dnia z wdzięcznością  wobec Boga i najbliższych.