XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019 r.

  1. Jutro swoje imieniny obchodzą: Henryk Krajewski – senior naszej wspólnoty,  br. Henryk Piłat oraz br. Henryk Kosmala. Msza św. w ich intencji jutro o godzinie 6.30. Zapraszamy i polecamy ich także Waszej modlitwie.
  2. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Lubelską do Grupy nr 3, czyli grupy namiotowej, rozpoczną się 31 lipca od godz. 18.00. Tego samego dnia odbędzie się spotkanie organizacyjne o godz. 19.00. Na stolikach z prasą są wyłożone obrazki z informacją o pielgrzymce. Zachęcamy do odwagi i do pójścia na szlak pielgrzymkowy. Grupę poprowadzi w tym roku br. Piotr Krawczyk. Możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” pokrywając choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając też intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii, przy furcie lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Idę z Tobą”.
  3. Za tydzień w  niedzielę 21 lipca, wolontariusze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina będą zbierać przed kościołem dobrowolne ofiary. Środki przeznaczone będą na pomoc dzieciom z Gruzji i na wsparcie gruzińskich rodzin, które wciąż odczuwają skutki wojny rosyjsko – gruzińskiej.
  4. Poświęcenie pojazdów z racji na wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących, przeprowadzimy w niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św.
  5. Kancelaria parafialna czynna w wakacje od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00. Poradnia Rodzinna nie będzie czynna w lipcu i sierpniu. W sierpniu nie będzie czynna także Poradnia Przedmałżeńska. Punkt Książki czynny w niedziele wakacyjne do godz. 14.00.
  6. Przez cały lipiec i sierpień, nie ma po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast jest dodatkowa Msza św.  o godzinie 19.30 
  7. Konferencje przed Chrztem odbywać się będą w sobotę przed I i III niedzielą miesiąca.
  8. Zachęcamy do czytania dobrej lektury duchowej. Nie zapominajmy o codziennym odkrywaniu żywego Słowa Bożego. Zapraszamy do lektury prasy wyłożonej na stolikach.
  9. Dziękujemy za wszelkie dobro, które otrzymujecie od Boga. Niech to doświadczenie otwiera Was coraz bardziej na okazywanie sobie nawzajem miłosierdzia i troski. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach: dzieciom, młodzieży, rodzinom, naszym parafianom i wszystkim gościom, życzymy błogosławionego czasu. Polecamy Was dobroci i wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi.