XII Niedziela Zwykła – Odpust Niepokalanego Serca Maryi - 30.06.2019 r.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy jako uroczystość odpustową Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Suma odpustowa o godz. 13.00, a po Mszy procesja eucharystyczna. Po każdej Mszy św. przed błogosławieństwem końcowym oddamy się na nowo w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 2. Dzisiaj również w Lublinie uroczystości upamiętniające 450 rocznicę Unii Lubelskiej. Szczegółowy program obchodów na plakatach.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się czynnie w minionym tygodniu, poczynając od Uroczystości Bożego Ciała, w codzienne procesje eucharystyczne. Dziękujemy rodzicom, którzy przychodzili z dziećmi sypiącymi kwiaty, dzieciom, Franciszce i innym siostrom, wszystkim noszącym chorągwie, sztandary, baldachim, służbie liturgicznej, ministrantom, braciom.
 4. Już od dzisiejszej niedzieli, i przez cały lipiec i sierpień, nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 19.30. 
 5. Konferencje przed Chrztem odbywać się będą w sobotę przed I i III niedzielą miesiąca, bo w te wyznaczone niedziele z reguły odbywają się chrzty. 
 6. Kancelaria parafialna czynna w wakacje od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00. Natomiast Poradnia Rodzinna nie będzie czynna w lipcu i sierpniu. W sierpniu nie będzie czynna także poradnia przedmałżeńska.
 1. W środę swoje imieniny będzie obchodził Tomasz Rogaliński, kapelan szpitala. Msza św. w jego intencji w środę o godzinie 6.30. Polecamy go także waszej modlitwie.
 2. W środę również, w Archikatedrze Lubelskiej Święto NMP Płaczącej. Szczegóły obchodów na plakacie przed drzwiami głównymi kościoła, w gablocie ogłoszeń.   
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej od godziny 15.00; I piątek – Spowiedź dla dorosłych i dzieci pól godziny przed Mszą św. o godz. 18.00. Nie ma Mszy dla dzieci o 16.30. I sobota  – Msza św. z nieszporami  maryjnymi o godzinie 18.00, a następnie adoracja i nabożeństwo różańcowe.
 4. Spotkanie Rady Dzielnicy Konstantynów w czwartek 4 lipca o godz. 18.15 w sali konferencyjnej.
 5. Bieszczadzka Pracownia Ikon Krzyża Świętego zaprasza na warsztaty pisania ikon w Dąbrówce pod Lublinem. Informacje szczegółowe na plakacie przed kościołem.
 6. Zapraszamy do Punktu Książki. Punkt Książki w wakacje będzie czynny do godz. 14.00. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy wyłożonej na stolikach. Jest ostatni przed wakacjami numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun, bardzo obszerny i ciekawy w fotorelacje z ostatnich wydarzeń. Dziękujemy całej redakcji gazetki na ręce pani Małgorzaty Grzeni i zachęcamy do wspierania tego dzieła.
 7. Życzymy Wam obfitości Bożych darów i wdzięczności w sercu. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Roman Denis oraz  Marianna Potrzyszcz z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….