XII Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r.

 1. Dzisiaj w polskich kościołach na zalecenie KEP modlitwa wynagradzająca za świętokradztwa i profanacje dokonane w Polsce w ostatnim czasie. Dlatego po każdej Mszy św. przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikację Święty Boże….Święty mocny..
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. zwyczajny.
 3. Ostatnia przed wakacjami Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w czwartek o godzinie 18.00. Rozpoczęcie nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30.
 4. Tego dnia również zakończenie procesji eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków i ziół. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy codziennie dzieci do sypania kwiatów. W czwartek, na zakończenie oktawy, dla dzieci sypiących kwiaty i dla ministrantów niespodzianka.
 5. W ramach Dni Parafii na Poczekajce przed odpustem Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy: w czwartek na Mszę wieczorną ludzi starszych, seniorów, za których będzie sprawowana Msza św. Po Mszy św. zapraszamy do amfiteatru na spektakl Moralność pani Dulskiej w wykonaniu młodych aktorów dla seniorów. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się zawierzenie rodzin Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy więc rodziny. Porządek Mszy św. tego dnia zwyczajny. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Dlatego Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi zostaje przeniesione na niedzielę. Porządek Mszy św. w sobotę następujący: godz. 6.30, 7.30, 8.30, 18.00. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Papieża. Na Mszę wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy tegorocznych jubilatów sakramentu małżeństwa. Podczas liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 7. Tego dnia również swoje imieniny obchodzą nasi Bracia: br. Paweł Kaczorek, br. Piotr Doleżoł, br. Piotr Krawczyk. Msza św. w ich intencji w sobotę o godzinie 6.30.
 8. Odpust Niepokalanego Serca Maryi w niedzielę 30 czerwca. Główna Msza św. o godz. 13.00, a po niej procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie procesji i zaangażowanie się w nią parafian oraz przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych.
 9. Już od przyszłej niedzieli, w miesiącach wakacyjnych nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00. Natomiast będzie dodatkowa Msza św. godzinie 19.30.
 10. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych organizowane przez Stowarzyszenie PPP odbędą się w dwóch turnusach: 29. 07 – 02.08 oraz 05.08 – 09.08, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00. Zapisy w kancelarii parafii.
 11. Ostatnia przed wakacjami akcja Makulatura na Misje w tym tygodniu. Kontener na makulaturę będzie podstawiony od czwartku do soboty wieczorem.
 12. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach.
 13. Dzisiaj Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożej mądrości, wiary i odwagi w pełnieniu tej życiowej roli. Dzieciom i młodzieży życzymy bezpiecznych wakacji. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkół i przedszkoli za pracę dydaktyczną i wychowawczą młodego pokolenia, i życzymy Wam wszystkim odpoczynku i zdrowia. Wszystkim Wam kochani Parafianie, Przyjaciele Kapucynów, Sympatycy i Dobrodzieje życzymy odważnego kroczenia za Jezusem drogą prawdy i wierności.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odszedł: Stefan Szymański z Os. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz  mu  dać Panie….