Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019 r.

 1. Wczoraj odbył się XIII Festyn Rodzinny. Dziękujemy Stowarzyszeniu PPP, całemu zarządowi stowarzyszenia na czele z Prezesem panem Adamem Krukiem, a szczególnie tym najbardziej zaangażowanym, za trud podjęty w dniach poprzedzających festyn, za całą organizację festynu, za poświęcony czas i siły. Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, fundatorom. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to wydarzenie. Niech dobry Bóg to wszystko wynagrodzi.
 2. W środę zakończenie roku szkolnego. Na godz. 8.00 zapraszamy młodzież ze szkół średnich naszej parafii na Mszę dziękczynną za miniony rok. Dzieci ze szkół podstawowych uczestniczą dzisiaj o godz. 11.30 we Mszy św. dziękczynnej za rok szkolny.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00, jak co roku, wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Neokatechumenat i Kościół Domowy. Prosimy również o udekorowanie mieszkań symbolami eucharystycznymi, które można nabyć w Punkcie Książki. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania, o zaangażowanie w procesję: do niesienia baldachimu oraz chorągwi; do śpiewu i adoracji, do publicznej manifestacji wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Szczególnie zapraszamy dzieci I Komunijne i rocznicowe, niech przyjdą w uroczystych strojach na Mszę św. i procesję.
 4. Podczas Oktawy Uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna na zakończenie nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o uczestnictwo dzieci do sypania kwiatów, a dorosłych o pomoc w zorganizowaniu kwiatów.
 5. Koncert Chwały odbędzie się na Placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, o godz. 19.30. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 6. Na stolikach z prasą są wyłożone małe książeczki zawierające ideę zawierzenia rodzin Sercu Jezusa w naszej parafii. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli 28 czerwca, na Mszy wieczornej dokonamy poświęcenia rodzin parafii Sercu Bożemu. Rodziny, które chcą to uczynić, niech wezmą taką broszurkę, żeby się zapoznać i duchowo przygotować. W środę 19 czerwca rozpoczniemy nowennę przed tą Uroczystością.
 7. Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa, zapraszamy na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa w wigilię odpustu Niepokalanego Serca Maryi, czyli w sobotę 29 czerwca. Msza św. za jubilatów będzie sprawowana o godz. 18.00. Zachęcamy Jubilatów do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii.
 8. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych odbędą się w dwóch turnusach: 29.07 – 02.08 oraz 05.08 – 09.08. Zapisy od jutra w kancelarii.
 9. Stowarzyszenie PPP zaprasza jeszcze dziś do amfiteatru na spektakl „Baśnie flamenco” o godz. 19.15. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. Jest nowy numer Miłujcie się. Jest jeszcze nasza gazetka parafialna Zwiastun. W Niedzieli ciekawy artykuł: Burka, krzyż i śmierć, a w Gościu Niedzielnym: Kochana czarna owca.
 11. Dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy pomyślnego zakończenia roku szkolnego. Wszystkim Wam dziękujemy za wszelkie dobro. Trwajcie w przyjaźni z Jezusem. Niech miłość Boża wypełnia Wasze serca w mocy Ducha Świętego.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli:  Helena Bajda i Zbigniew Piotr Sztejman z Os. Sienkiewicza oraz Jadwiga Łagowska z Os. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….