Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
 2. Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie dziś ulicami Lublina. Rozpoczęcie o godz. 14.00 obok KULu. Zachęcamy do udziału w marszu promującym największe wartości: czyli życie i rodzinę.
 3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Porządek Mszy św. zwyczajny, czyli: 6.30, 7.15, 8.00, i 18.00.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30.
 5. Dzisiaj jeszcze przed kościołem młodzież rozprowadza „Słodycz Poczekajki” i „Kapucyńskie Serca”. Nabywając taki słodki prezent, wspieramy w ten sposób wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży.
 6. Na stolikach z prasą są wyłożone małe książeczki – modlitewniki zawierające ideę zawierzenia rodzin Sercu Jezusa w naszej parafii. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli 28 czerwca, na Mszy wieczornej dokonamy poświęcenia rodzin parafii Sercu Bożemu. Rodziny, które chcą to uczynić, niech wezmą dziś taką broszurkę, żeby się zapoznać i duchowo przygotować.
 7. Koncert Chóru ANDANTINO ze Szkoły Podstawowej nr 52, pod dyrekcją Anny Wąsak, we wtorek 11 czerwca o godz. 19.00 w amfiteatrze. Organizatorem koncertu jest Klub Seniora. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 8. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Zapraszamy szczególnie na modlitwę za kapłanów. Adoracja od godz. 15.00 w Kaplicy Matki Bożej.
 9. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we czwartek 13 czerwca na Mszę św. z nieszporami o 18.00, następnie modlitwę różańcową i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. 
 10. W sobotę 15 czerwca wraz ze Stowarzyszeniem PPP zapraszamy na Festyn Parafialny. Już od godz. 11.00 zapraszamy do naszego kapucyńskiego ogrodu na wspólne spędzenie czasu, na gry i zabawy, na posiłek na świeżym powietrzu, na różne atrakcje. Zapraszamy serdecznie dzieci z rodzinami, młodych i starszych, parafian i gości. Wejście na ogród również przez bramę od ul. Pielęgniarek i z parkingu od Bohaterów Monte Cassino. Trzeba tylko zabrać ze sobą dobry humor!
 11. Tegorocznych Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa, chcemy zaprosić na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa w wigilię odpustu Niepokalanego Seca Maryi, czyli w sobotę 29 czerwca. Msza św. za jubilatów będzie sprawowana o godz. 18.00. Zachęcamy Jubilatów do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii. 
 12. Dziś do kawiarenki parafialnej, na domowe ciasto i dobrą kawę zapraszają nas członkowie Koła Fotograficznego. Dodatkowo w amfiteatrze jest przygotowana przez Koło Fotograficzne wystawa z okazji jubileuszu 450 – lecia Unii Lubelskiej pt. Lubelszczyzna wielu kultury. 
 13. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatkowo płyta z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. W tygodniku Niedziela artykuł: „Duch święty „pracuje” w Kościele”. Polecamy również naszą parafialną gazetkę Zwiastun, a niej ciekawe wydarzenia i świadectwa różnych osób.
 14. o. Jean de Bukuru przysłał gorące podziękowania za wsparcie materialne jakie otrzymał minionej niedzieli na pomoc ofiarom handlu ludźmi. Zebrał w sumie 22 300 zł. My również dziękujemy Wam za tak wielką hojność. 
 15. Niech obfitość darów Ducha Świętego stanie się Waszym udziałem. Na ten nowy tydzień powierzamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu Matki Kościoła.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: Nikodem Grzegorz z Os. Błonie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….