VI Niedziela WLKN - 26.05.2019 r.

 1. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie z Patrycją Talbot z Ekwadoru, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem mistycznym spotkania z Matką Bożą.
 2. Natomiast w amfiteatrze o godz. 19.15, Grupa Teatralna zaprasza na sztukę Gabrieli Zapolskiej: Moralność pani Dulskiej. Wstęp wolny.
 3. W związku ze zniszczeniami gospodarstw w Gminie Wojciechów w wyniku trąby powietrznej, w kościołach naszej archidiecezji, decyzją abp Stanisława Budzika Caritas diecezji lubelskiej ogłasza dzisiejszej niedzieli zbiórkę dla poszkodowanych. Puszki przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za te dodatkowe ofiary.
 4. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Rozpocznie się nabożeństwem majowym o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00 i dalszy ciąg modlitwy o duchowe odrodzenie i uzdrowienie.
 5. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane w czasie nabożeństwa przed Mszą św. wieczorną.
 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i informacje w Punkcie Książki u pani Sabiny.
 7. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami Maryjnymi, z racji na I Sobotę miesiąca. Po Mszy św. różaniec i adoracja.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii słowo Boże będzie głosił Jean Bukuru, który opowie o problemie niewolnictwa w krajach Afryki. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość wsparcia organizacji HAART Kenya, która zajmuje się zwalczaniem niewolnictwa i udziela pomocy ofiarom tego procederu w krajach Afryki.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy jednocześnie obchodzić Święto Dziękczynienia. Dobrowolną ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej, która jest dedykowana jako Wotum Narodu za odzyskanie Niepodległości.
 10. W I niedzielę czerwca, jak w latach poprzednich, będzie także rozprowadzana „Słodycz Poczekajki”. W ten sposób można będzie wesprzeć przygotowanie Festynu parafialnego, który jest zaplanowany na sobotę 15 czerwca, i na który już dziś bardzo serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również w miarę możliwości do wsparcia materialnego festynu np. przez ufundowanie nagród.
 11. Kapelan szpitala br. Tomasz, organizuje żaglowy rejs szkoleniowy po Bałtyku w dniach 8 – 15 czerwca. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Informacje dla zainteresowanych w zakrystii.
 12. Rodzice Alicji Mazurek i wolontariusze bardzo dziękują za możliwość zbiórki w zeszłą niedzielę, i za Waszą hojność na leczenie Alicji. Uzbierano 8243 zł. Serdecznie dziękujemy.
 13. Do kawiarenki zapraszają nas dzisiaj harcerze i proponują pyszne ciasto i dobrą kawę.
 14. Zapraszamy do Punktu Książki. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł Grzegorza Górnego: Zbrodnia i nadzieja. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł Matki z oddaniem.
 15. Dziękujemy wszystkim Matkom w dniu ich święta za dar przekazanego życia i macierzyństwo oraz życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim Wam Bracia i Siostry na ten nowy tydzień życzymy Bożego pokoju i dobrej pamięci o działaniu Ducha Świętego w waszym życiu.