V Niedziela WLKN - 19.05.2019 r.

 

 1. Zapraszamy dziś na koncert Marcina Stycznia pt. Bez korzeni nie ma skrzydeł. Koncert, realizowany przez SPPP w ramach projektu Z kulturą do Nieba, odbędzie się w amfiteatrze o godz. 19.15. Koncert z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Wstęp wolny.
 2. Dzisiaj dzieci ze SP im. Bolesława Chrobrego przystępują do I Komunii św. Dziękujemy rodzicom, dziadkom i opiekunom za prowadzenie ich do wiary i do Kościoła. Dziękujemy katechetom za trud wychowania i przygotowania do Sakramentu Spowiedzi i Eucharystii. Zapraszamy dzieci i rodziców na Biały Tydzień. Najpierw na nabożeństwo majowe na godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. We wtorek zapraszamy wszystkie dzieci komunijne, ze wszystkich grup, razem z rodzicami, do katedry lubelskiej. O godz. 17.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. w katedrze.
 3. Dzisiaj przed kościołem możemy wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszki leczenie i rehabilitację Alicji Mazurek, która ponad rok temu uległa wypadkowi i nadal pozostaje w ciężkim stanie. W jej imieniu serdecznie dziękujemy za każdy dar serca.
 4. W środę wspomnienie św. Rity. Czcicieli tej Świętej od „spraw trudnych” zapraszamy na Mszę wieczorną na godz. 18.00. Intencje na Mszę można składać w zakrystii.
 5. W czwartek 23 maja zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę Komunia Rocznicowa na godz. 11.30. Sakrament Spowiedzi dla rodziców i dzieci w sobotę 25 maja w następującym porządku: od godz. 9.00 – SP nr 38; od godz. 9.30 – SP im. B. Chrobrego; od godz. 10.00 – grupa parafialna. Próby do komunii rocznicowej we worek 21.05 i w piątek 24.05 o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie z Patrycją Talbot z Ekwadoru, która podzieli się z nami swoim doświadczeniem mistycznym spotkania z Matką Bożą i przesłaniem na nasze czasy. Będzie też możliwość nabycia medalionu zatwierdzonego przez władzę kościelną ukazującą Maryję jako Strażniczkę Wiary.
 8. Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i informacje w Punkcie Książki u pani Sabiny. Zapraszamy do tej pielgrzymki i do modlitwy różańcowej także innych chętnych.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Supraśl – Białowieża w dn. 17 – 18 czerwca. Informacje w Klubie Seniora we wtorki od 16.00 do 18.00.
 10. Dzisiaj do kawiarenki na różnego rodzaju słodkości zaprasza nas młodzież, kandydaci do sakramentu bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił o. Radomir. Rozpoczniemy w ten sposób przygotowanie rodzin naszej parafii do poświęcenia Sercu Jezusa.
 12. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach: W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Niesamowita św. Rita. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy wywiad z bp Iraku: Kafir w niewoli.
 13. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro. Niech Duch święty rozpala Wasze serca do wzajemnego szacunku, zrozumienia i gotowości pomocy, aby realizowało się w Waszym życiu przykazanie miłości.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Danuta Pietuchowska, Regina Makuch oraz Bogdan Józef Kułaczkowski z Os. Krasińskiego; Marianna Dziadko i Hanna Zderkiewicz z Os. Błonie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….