IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019 r.

 1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o modlitwę za kapłanów, i o nowe powołania do służby w Kościele.
 2. Dzisiaj dzieci ze SP nr 38 przystępują do I Komunii św. Dziękujemy rodzicom, dziadkom i opiekunom za prowadzenie ich do wiary i do Kościoła. Dziękujemy katechetom za trud wychowania i przygotowania do Sakramentu Spowiedzi i Eucharystii. Zapraszamy dzieci i rodziców na tzw. Biały Tydzień. Jutro wyjątkowo Msza św. dla dzieci komunijnych o godz. 16.30. Od wtorku do piątku zapraszamy dzieci z rodzicami na  nabożeństwo majowe na godz. 17.30,  a o godz. 18.00 Msza św.
 3. Jutro, 13 maja, będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich parafian na godz. 18.00 na Mszę św. podczas której zostanie założona nowa korona na głowę Figury Matki Bożej Fatimskiej. Mszy św. będzie przewodniczył o. Waldemar Grubka, homilie wygłosi o. Andrzej Derdziuk. Po Mszy św. procesja fatimska i czuwanie z modlitwą różańcową.
 4. Odpust św. Feliksa z Cantalice, Patrona dzieci, w sobotę 18 maja. Porządek Mszy św. zwyczajny. Namaszczenie dzieci olejem św. Feliksa po każdej Mszy św.
 5. Pierwsza komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej B. Chrobrego w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i  rodziców w sobotę o godzinie 9.00.
 6. W ramach trasy koncertowej muzyki i tańca flamenco zapraszamy na koncert ENTRATE FLAMENCOS. Koncert w czwartek, 16 maja, o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny.
 7. W piątek 17 maja, o godz. 18.45, w amfiteatrze premiera sztuki Gabrieli Zapolskiej Moralność Pani Dulskiej. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie parafii.
 8. W ramach projektu XI edycji „Z Kulturą do Nieba” – zapraszamy na koncert Marcina Stycznia „Bez korzeni nie ma skrzydeł”. Koncert w przyszłą niedzielę w amfiteatrze, o godz. 19.15, dedykowany szczególnie kobietom z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Zapraszamy serdecznie całe rodziny.
 9. Ogólnopolska Pielgrzymka Członków Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Zapisy i informacje w Punkcie Książki u pani Sabiny. Zapraszamy do tej pielgrzymki, i do modlitwy różańcowej także innych chętnych                     
 10. W przyszła niedzielę będzie także możliwość wsparcia terapii Alicji Mazurek, która już od ponad roku, gdy uległa wypadkowi, znajduje się w śpiączce.
 11. Przypominamy i prosimy o nie wjeżdżanie pod kościół samochodami, oprócz osób starszych i niepełnosprawnych.
 12. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela, ciekawy artykuł, „Boży zapaleniec”, o kapłanie, którego życiorys mógłby stać się filmowym scenariuszem. W Gościu Niedzielnym: o tajemnicach fatimskich – czy wszystkie się spełniły?
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro. Polecamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Rodzin.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Paweł Petryszak z Os. Błonie, Stanisław Mamczarz z Os. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…