III Niedziela WLKN - 05.05.2019 r.

 1. Dzisiaj dzieci z grupy parafialnej przystępują do I Komunii św. Dziękujemy rodzicom, dziadkom i opiekunom za prowadzenie ich do wiary i do Kościoła. Dziękujemy katechetom za trud wychowania i przygotowania do Sakramentu spowiedzi i Eucharystii. Polecamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu Królowej Rodzin.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Jest to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie słowa św. Hieronima: „ Nieznajomość Pisma Św. jest nieznajomością Chrystusa”, aby one stały się dla nas motywacją do czytania Biblii i medytacji nad Słowem Bożym.
 3. Dzisiaj jeszcze o godz. 15.00 spotkanie kółek różańcowych. Na godzinę 18.00 Msza św. za maturzystów. Natomiast w amfiteatrze o godz. 15.00 rozpocznie się konferencja pt. Rodzina w czasach gwałtownych przemian. Konferencja jest organizowana przez Diakonię Społeczną Ruchu Światło–Życie, z inicjatywy prof. dr hab. Ryszarda Zajączkowskiego. Jednym z prelegentów będzie wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.00 w Sali konferencyjnej.
 5. W środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej prowincji zakonnej. Porządek Mszy św. zwyczajny. Tego dnia swoje imieniny obchodzi Arcybiskup Stanisław Budzik. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.  
 6. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje maryjne według nauczania św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rozpoczną się one 8 maja, w środę, o godz. 19.30 w  Rekolekcje będą trwały przez 6 kolejnych cotygodniowych spotkań.
 7. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, przy ul. Zana 38 zaprasza na występy artystyczne “Od przedszkola do seniora“, które odbędą się w dniu 9 maja 2019 r. (czwartek) w godz. 13.00 – 17.00 w naszym amfiteatrze. Zapraszają Pracownicy Sekcji Pracy Socjalnej.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo codziennie o godzinie 17.30.
 9. W piątek będzie podstawiony kontener na makulaturę w ramach akcji „Makulatura na misje”. Kontener będzie stał obok kancelarii do soboty wieczorem.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 druga grupa dzieci ze SP nr 38 przystąpi w pełni do Sakramentu Eucharystii, czyli do I Komunii. Spowiedź i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych razem z rodzicami w sobotę o godz. 9.00.
 11. W niedzielę za tydzień słowo Boże będzie głosił o. Andrzej Derdziuk. Będzie wtedy również możliwość nabycia nowej książki o br. Kalikście.
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony. Wszystkich Was polecamy opiece Matki Bożej Królowej Polski. Maturzystom życzymy światła Ducha Św. i powodzenia na egzaminach maturalnych.
 13.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Michalski z Os. Konstantynów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….