Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019 r.

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa, rozpoczyna okres wielkanocny, który Kościół obchodzi „w radości i weselu”, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem pierwszych dni stanowi Oktawę Wielkiejnocy, i obchodzi się je jako „uroczystości Pańskie”. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Oktawa Wielkiej Nocy kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o trwającej nowennie do Bożego Miłosierdzia, zachęcamy do odmawiania codziennie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele Nowenna do Miłosierdzia Bożego w tym tygodniu o godz. 17.30.
  3. Jutro drugi Dzień Oktawy Wielkiejnocy, Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.
  4. We czwartek 25 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Początek spotkania – różaniec o godz. 17.30, następnie Eucharystia i dalsza modlitwa.
  5. Polecamy świąteczne wydanie prasy katolickiej wyłożone na stolikach. W tygodniku Niedziela, ciekawy artykuł: Zmartwychwstanie Jezusa – podstawa wiary. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Pierwszy wśród żywych. Jest także nasza parafialna gazetka   
  6. Kochani Parafianie, wszyscy nasi przyjaciele, związani z parafią, z klasztorem, i z seminarium, członkowie różnych wspólnot, grup, członkowie Stowarzyszenia, wszyscy goście przyjezdni na Święta Wielkanocne, z kraju i zza granicy, wszyscy Bracia i Siostry. W imieniu całej naszej braterskiej wspólnoty składamy Wam serdeczne życzenia: niech Zmartwychwstały Chrystus, który przeszedł bramę śmierci, i oto jest Żyjący na wieki, stanie na Waszej drodze życia, i oświeci Was blaskiem prawdy i miłości, a serca Wasze niech napełni radością i pokojem. Wracając do domów i odwiedzając swoich bliskich witajmy się wielkanocnym pozdrowieniem: Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. I odpowiadając: Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.
  7. Dziękujemy tym wszystkim, którzy szczególnie zaangażowali się w czasie tych wielkich dni Triduum Paschalnego: wspólnotom za prowadzone czuwania, modlitwy i adoracje; panu Michałowi i jego ekipie za dekorację kościoła, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za czystość i porządek w kościele; panu Tomaszowi oraz panu Grzegorzowi za przygotowanie i prowadzenie śpiewu podczas liturgii, chórowi parafialnemu i uczestnikom warsztatów paschalnych, za śpiew podczas Triduum; całej służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom za służbę przy Ołtarzu i za całonocne czuwanie przy Grobie w Wielki Piątek; braciom z seminarium, diakonom, a szczególnie br. Aleksandrowi, głównemu ceremoniarzowi wszystkich liturgii; br. Piotrowi i braciom posługującym w zakrystii. Niech Zmartwychwstały Pan Wam wszystkim błogosławi.