IV Niedziela WLKP - 31.03.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Msze sw. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz.:  6. 30, 8.00, 10.00, 18.00 oraz dodatkowa Msza św. dla młodzieży pracującej oraz studentów o godzinie 19.30. Spowiedź  30 minut wcześniej przed każdą  Mszą św. Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec  o. Rekolekcjonisty. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji wielkopostnych  nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Nie będzie też Mszy św. o godz. 16.00. Program rekolekcji umieszczony jest na plakatach przed kościołem oraz  na stronie internetowej.
 2. Dzisiaj na głównym ołtarzu jest wystawiona nowa Figura Matki Bożej Fatimskiej, poświęcona w Fatimie i stamtąd przywieziona. Koszt figury wraz z koroną wyniósł 2739 euro. Nowa korona jest darem dzieci komunijnych ze SP im. B. Chrobrego, dlatego uroczyste założenie korony Matce Bożej planujemy 13 maja na Mszy św. o godz. 18.00. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz pielgrzymom, którzy zdecydowali się pojechać po figurę. W Waszych intencjach była sprawowana Msza św. w Fatimie.
 3. Przy wyjściu bocznym z kościoła od strony kaplicy Maki Bożej można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła. Dziękujemy bardzo za to wsparcie.
 4. Dzisiaj w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej o godz. 19.00 spotkanie: Atak ze strony środowisk LGBT – Jak ochronić dzieci i młodzież przed zagrożeniem? Szczegóły na plakatach przed kościołem. 
 5. Spotkanie z br. Maciejem z Taize jutro, 1 kwietnia, w żeńskim akademiku KULu. Informacje szczegółowe na plakatach. 
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00 w intencji powołań. W piątek przed południem będziemy chodzić do chorych. Dzieci zapraszamy na spowiedź i drogę krzyżową od godz. 16.00, a następnie  Komunia św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z nieszporami Maryjnymi i czuwanie modlitewne z różańcem. 
 7. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje plenerową drogę krzyżową w najbliższy piątek – 5 kwietnia. Wyjście spod kościoła ok. godz.19.00, po Mszy św. wieczornej. Początek drogi krzyżowej w Wąwozie LSM – od strony Szkoły Podstawowej nr 38. Weźmy ze sobą lampiony. Szczegóły na plakatach.
 8. Jeszcze do najbliższej niedzieli można zapisywać kandydatów do sakramentu bierzmowania na przyszły rok. Formularz trzeba pobrać ze strony internetowej i złożyć w kancelarii. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.00.  
 9. Chorych, którzy potrzebują spowiedzi w domach, prosimy zgłaszać w tym tygodniu w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. 
 10. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT jest jeszcze prowadzona przez członków Stowarzyszenia do końca kwietnia w każdy czwartek (oprócz Wielkiego Czwartku), w godz. od 16.00 do 18.00 w sali nr 3. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy przy rozliczeniu podatku, muszą przynieść informację o przychodzie za rok 2017 i 2018. 
 11. Dziś do Kawiarenki zapraszają nas Siostry Kapucynki. Kawiarenka wyjątkowo czynna tylko do godz. 15.00. 
 12. Za tydzień przed kościołem można będzie wesprzeć materialnie dwie rodzone siostry, obie cierpiące na niezwykle rzadką chorobę genetyczną Zespół Friedreicha. 
 13. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. Jest również nasza parafialna gazetka Zwiastun. 
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności:  Marianna Złotkiewicz  i Hanna Bocheńska z Os. Krasińskiego oraz Jadwiga Nakonieczna z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..